AM Video Transmitter

euler29

Üye
AM ya da FM ses transfer devreleri sizde sıkça karşılaşmışsınızdır.Benim merak ettiğim Composite Video'yu bu yöntemle transfer etmek.Mesela elimde Raspberry Pi Zero Wireless var ve üzerinde Composite Video çıkışı var.Bu çıkışı kablosuz olarak CRT TV'me iletebilsem hiç de fena olmaz.Ya da evin dışına koysam TV Anteninden televizyona görüntü aktarabilir miyim?Şu şekilde devreler buldum.

tv-transmitter-circuit.gif

tv-video-transmitter.jpg

Mesela bu devrede IR Kamera'dan yayın yapmış.

Euler29. Konu dışı ama elinde çalışan ve denediğin fm transmitter devresi var mı? Bazı sorular soracağım.

Euler29. Konu dışı ama elinde çalışan ve denediğin fm transmitter devresi var mı? Bazı sorular soracağım.
Forumda bolca mevcut.İnternetten de bakabilirsin.Ben FM Transmitter devresi kullanmadım.Ancak Raspberry Pi'de direk GPIO pinlerine 20 cm kablo bağlayarak evin içinde çeken radyo yapmıştım.Ses mi transfer edeceksin? Baştan söyliyim FM bandında seste hışırtılar olabiliyor.

Euler29. Cevap için teşekkürler. Ben amatör olarak bebek telsizi yapmak istiyroum. Dediğin gibi int. Devre çok. Ancak decreyi veren başka bilgi vermemiş. 2 devre yaptım. Hiç net ses alamadım. Onun için senden denediğin ve çalılştırdığın devre sormuştum. Özellikle bobin çok sorun oluyormuş.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri