Altivar31 7.5 kw geri calistirma

silent59

Katılımcı Üye
Arkadaşlar elimizde konu başlığında verdiğim invertor den var invertor plc üzerinden haberleşmeli olarak hız ve referans alıyor yani dijital girişlerinde bağlantı yok tek yön olarak çalışıyor. Biz bunu kontrollü olarak geri çalıştırmak istiyoruz seyyar bir buton koyacağız makin stop konumunda iken butona bastığımız zaman sadece o silindirli geri çalıştırmak istiyoruz parametrelerin den geri atamalarını yapıyoruz set ataması yaptık jog dahi atadik ama hepsi sonuçsuz kaldı invertor harici starta geçmiyor bunları etkileyen başka bir parametre varmidir acaba invertoru resetlemek işimize gelmez haberleşmesi bozulur konu hakkında tavsiyesi olan varmidir acaba...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Silent59 Merhabalar;

Sizin sistemdeki sirücü haberleşme üzerinden çalışyorsa bu sürücünün hız referans ve kontrol sistemi tamamen plc üzerinden geliyordur,siz ya plc üzerinden sürücünün kontrol wordüne ve hız referans sinyalinin gittiği registıra ulaşıp geri yönde çalış komutu yapacaksınız yani haberleşme üzerinden manuel çalıştıracaksınız.
Yada sürücüye ikinci bir hız ve kontrol kaynağı sizin örnekte bağlantı klemenslerini göstereceksniz, Fr2 ve Cd2 belirleyip ikinci kontrol kademsine geçmek içinde giriş inputlardan birini kullanmanız gerekmekte.

Kolay Gelsin

Son düzenleme:
Silent59 Merhabalar;

Sizin sistemdeki sirücü haberleşme üzerinden çalışyorsa bu sürücünün hız referans ve kontrol sistemi tamamen plc üzerinden geliyordur,siz ya plc üzerinden sürücünün kontrol wordüne ve hız referans sinyalinin gittiği registıra ulaşıp geri yönde çalış komutu yapacaksınız yani heberleşme üzerinden manuel çalıştıracaksınız.
Yada sürücüye ikinci bir hız ve kontrol kaynağı sizin örnekte bağlantı klemenslerini göstereceksniz, Fr2 ve Cd2 belirleyip ikinci kontrol kademsine geçmek içinde giriş inputlardan birini kullanmanız gerekmekte.

Kolay Gelsin
Sağolasın emeğine sağlık plc ye yazılım atma şansımız yok o konuda tecrübe sahibi değilim diğer parametre olayını yarın vaktim olursa denerim

Silent59 Merhabalar;

Sizin sistemdeki sirücü haberleşme üzerinden çalışyorsa bu sürücünün hız referans ve kontrol sistemi tamamen plc üzerinden geliyordur,siz ya plc üzerinden sürücünün kontrol wordüne ve hız referans sinyalinin gittiği registıra ulaşıp geri yönde çalış komutu yapacaksınız yani haberleşme üzerinden manuel çalıştıracaksınız.

Kolay Gelsin
Ustam uzun bir aradan sonra makina anca müsait olduğu için bugün deneme yaptım dediğiniz gibi fr2 yi değiştirdim fakat cd2 parametresi e erişim için lac parametresi ı 1 den 3 e chcf parametresinide sin den sup a değiştirmem gerekti daha sonra cd2 yi ayarladım dışarıdan analog voltajı da verdim denedim güzel çalıştı daha sonra makinaya start verdim normal startı almıyor olmadı geri döneyim dedim bu sefer lac 3 ten 1 e gelmedi [emoji1] mecburen invertoru fabrika ayarlarına getirip somove üstünden eski parametrelerini atmak zorunda kaldım bereket yedekleri elimizde vardı [emoji23] [emoji23] yani anlayacağın CD parametreleri üstünden modbuslari değiştirince makina start almiyor

Hız referansını (-) vermeyi denediniz mi?
Işin doğrusu denemedim potu normal olarak com ai1 +10 uçlarına bağladım ama farkedecegini pek zannetmiyorum invertor nst konumundan çıkmıyor zaten yani starta geçip referans voltajı bekler konuma gelmiyor referanslar alakası olsa ekranda 0.0 şeklinde yazı çıkması lazım diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri