alternatif akım ödev bilgisi olan yardımcı olabilir mi

hocamız bir ödev verdi ama bşr tulu yapamadık yardımcı olursanız sevinirim

S1) 8 volt ve 80 W. ‘lık bir alıcı EMK’sı 1,5 volt ve iç direnci 0,2 Ohm olan pillerin
oluşturduğu bir batarya ile beslenecektir. Kullanılacak en az pil sayısı nedir.?
S2) Bir devre elemanın akım ve gerilimi şöyledir. 6cos(1000 80derece ) V. ve
3cos(1000 10derece ) A. olduğuna göre bu devre elemanını tanımlayınız ve değerini (H,F
veya Ω cinsinden ) bulunuz

Hocanız zor sorular sormamış bence az çalışman lazım ; o kadar da armut piş ağzıma düş olmaz :)

bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim öksüzcocuk ben 40 yaşında uzaktan okuyan bi adamım kafamm basmıyor
:)

tabi o zaman neden olmasın . 1 pil 1.5 voltsa 80 voltu sağlamak için yaklaşık olarak 54 pili seri bağlamalısınız. yalnız ikinci sorunuzu sanırım yazım olarak tam ifade edemediniz ; aslını yükleyebilirseniz br şekilde yardımcı olalım :) ( İlk soruda pil iç dirençlerinide hesaba katarak çözmeye çalıştım fakat cevap yamuldu ; belkide ben yanlış yaptım )

Son düzenleme:
Ilk soruda 80 w önce akımı bulacan yani 8/80 oda 10 amper yapar yani pilin amperine göre gecen volt 8 olduguna göre pil sayısı 1,5 voltan hesaplanacakta 5 pil koyuyoruz 7,5 v cıkıyor altı koysak 9 cıkıyor piller paralel baglanacakta kaç paralel kol olcak yani ben bu kadar yapabildim 1, soruyu 2 hakkında hiç fikrm yok

- - - Updated - - -

80 volt değil yani 80w 8 volt yanlışlık olmasın

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri