Aktif Akım ölçmek

alidemir017

Onursal Üye
Onursal Üye
arkadaşlar
Bir motorun çektiği akımı aktif ve indiktif olarak ölçebilecek tercihen pensampermetre arıyorum.Piyasadaki cihazlar bileşik akım ölçtüğünden enerji tasarruf hesaplamalarında sıkıntı yaşıyorum.Bağladığım invertörlerin sağladığı akım düşmesinin ne kadarının aktif -indiktif olduğunu bilebilirsem sayaç bağlayıp durmaktan kurtulacağım.
yardımlarınıza teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn. alidemir bey,

enerji analizörü ile işi çözebilirsiniz. multimetre ile yapamazsınız.

hayırlı çalışmalar diliyorum,...

Bunun için ölçü alatine gerek yok hesap yoluyla kolaylıkla bulunabilir tek gereken sistemin cos fi değeri ve bir fonksiyonlu hesap makinesi.Tabi bu sadece bir öneri.Piyasada aradığınız ölçü aleti varmı bilmiyorum.

Bunun için ölçü alatine gerek yok hesap yoluyla kolaylıkla bulunabilir tek gereken sistemin cos fi değeri ve bir fonksiyonlu hesap makinesi.Tabi bu sadece bir öneri.Piyasada aradığınız ölçü aleti varmı bilmiyorum.

sn.oonurr da söylediği gibi hesap yoluylada bulunabilir motorun elektiriksel gücünü ve çektiği akımı biliyorsanız burdan hem cosfisini hemde akımının nekadarının indiktif nekadarının aktif olduğunu bulabilirsiniz...

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri