Aksu fritöz arızası

fritöz.jpg

Önceki mesajlarımda bahsettiğim türden bir sıkıntı yok fotoğraflardan bu anlaşılıyor. Ancak rezistansın bulunduğu bölgeden tabana ısı kaçağı fotoda gösterdiğim yerden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise bu noktanın tabana geldiği yer, yanmaz, amyant plaka gibi bir malzeme ile kapatılabilir diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 14821

Önceki mesajlarımda bahsettiğim türden bir sıkıntı yok fotoğraflardan bu anlaşılıyor. Ancak rezistansın bulunduğu bölgeden tabana ısı kaçağı fotoda gösterdiğim yerden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise bu noktanın tabana geldiği yer, yanmaz, amyant plaka gibi bir malzeme ile kapatılabilir diye düşünüyorum.

Ustam ilgin için öncelikle teşekkürler. Bu cihaz ilk söken benim. İlk alındıgında da bu sıkıntı varmış. O halde gösterdiğiniz yerde bir fabrika hatası mı oluşmuş? Çok da mantıklı ordan ısı kaçağı olabilileceği...

sayın öğretmen27 devreden eminseniz demekki fritözde bir üretim hatası var gibi görünüyor.(örneğin bosch marka setüstü ocakların bazı modelinde düğmelere yakın olan bekleri uzun kullanımda düğmeler sıkışıyordu yani ısı yalıtımı iyi değildi)öncelikle size tavsiyem devreyi iyice ölçün ve fazla akım çekerek ısınmaya neden olabilecek bir etmenin olup olmadığını kontrol edin daha sonra firözün tavası ile plastik aksamı arasına krizotil amyant elyafı ile ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz (500 dereceye kadar dayananı var ist.karaköy perşembe pazarı ve civarında sızdırmazlık ve conta satanlarda bulabilirsiniz) böyelce plastiğin erimesini engellemiş olursunuz bu sistem eski buzdolaplarının iç ampulü ile elyaf arasına konurdu kapı açık kalırsa tutuşmasın diye fikir vermesi açısından söyledim kolay gelsin...

Allah razı olsun açıklamalarınız için. Çözersem tekrar size dönerim...

Erimenin olduğu kısmın daha net, yakın çekimini (flaşlı) ve ortadaki termostatın bulunduğu parçanın (erimenin olduğu taraf) da fotolarını lütfen ekleyin. Vaya dış kısımı da çıkarıp fotoğraflayın. Saygılar.

Hocam bu kontrolü de yapın yani termostat görevini tam yapıyor mu onu bide kontrol edin.

Erimenin olduğu kısmın daha net, yakın çekimini (flaşlı) ve ortadaki termostatın bulunduğu parçanın (erimenin olduğu taraf) da fotolarını lütfen ekleyin. Vaya dış kısımı da çıkarıp fotoğraflayın. Saygılar.

By lent ustam kusura bakma. Telefonumdan kaynaklanıyor foto kalitesizliği. Kırmızıyla işaretledim yanan yeri. (1. foto ) Ayrıca termostatın alt 10 cm ilerisine düşüyor tutuşan kısım onuda kırmızı kalemle çizdim. (2. foto) Bir de termostanın monte edildiği yerde dört köşesinde delikler var. Termosatnın üstünde belli oluyor zaten 2 tanesi. Diğer 2 tanesi de altında karanlıkta kalmış. Umarım yapabilmişimdir.

2.jpg3.jpg

Son düzenleme:
Termostat demişim termik kast ettim özür dilerim. Erime gözüküyor ama anlaşamadık. Fotoda açıklayıcı yazdım.
2.jpg

Sayın @by lent ustam cihazı dağıttım. Fotoları çektim. Termikten mi şüpheleniyorsun ustam? Aşırı ısınırsa plastiği eritir mi?
IMAG0543.jpgIMAG0544.jpgIMAG0545.jpgIMAG0546.jpgIMAG0547.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri