Akım sınırlama

Merhaba arkadaşlar,
Ben bizim cocuk için akülü araba yaptım. Sistem Toplam 4 adet akü ile çalışıyor 24 volt 27 amper. Yalniz motorda ısınma sıkıntısı yaşıyorum. Bu vesileyle bir termostat devresi ekledim. Lakin bu termostat devresi ve buna bağlı vantilatörün çalışması icin 12 volt 1.5-2 Amper beslemeye ihtiyacım var. Mevcut 24 volt 27 amper lik sistemden bu sogutma sistemi icin beslemeyi nasil yapabilirim. Bu konudaki yardimlariniz için simdiden teşekkürler.

Anladığım kadarıyla 6v luk 4 adet akü seri bağlı. İki akünün seri bağlı olduğu kısımda 11-14 volt vardır. Oradan almayı denediniz mi?

Merhaba arkadaşlar,
Ben bizim cocuk için akülü araba yaptım. Sistem Toplam 4 adet akü ile çalışıyor 24 volt 27 amper. Yalniz motorda ısınma sıkıntısı yaşıyorum. Bu vesileyle bir termostat devresi ekledim. Lakin bu termostat devresi ve buna bağlı vantilatörün çalışması icin 12 volt 1.5-2 Amper beslemeye ihtiyacım var. Mevcut 24 volt 27 amper lik sistemden bu sogutma sistemi icin beslemeyi nasil yapabilirim. Bu konudaki yardimlariniz için simdiden teşekkürler.
Aküler kaçlık, nasıl bağladınız bu sistemi?

Hocam motorları sürmek için kullandıgınız devre hakkında bılgı verır mısınız? Bnde ıkı adet 6v dc motora yol vererek calıstırmak ıstıyorum.
Merhaba arkadaşlar,

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri