Akü ile çalışan kamyon lifti

Drnkync

Üye
Merhaba arkadaslar yardima ihtiyacim var.
ben stok icin kamyon dorsesi aldim bu dorsenin kapisi asansorlu (BAR CARGOLIFT) 2 adet 12v 180ah 1000a aku ile calismakta bu akuler birbirine paralel sekilde bagli yani 24v 180ah 1000a aku oluyor, guvenlikden dolayi bu akuleri iptal Etmek istiyorum elektrigi de prizden cekmek istiyorum 230v u nasil 24v 140a e cevirebilirim
(Lift 24v 140A ile calisiyor)

Aküleriniz seri bağlı. Paralel olursa 12 volt 360 ah olur. Şebekeyi 24 volta düşürmeniz gerekecek. Yaklaşık 4 kvat trafo gerekecek. 24 voltluk yerine 230 voltluk motor kullanmayı da düşünebilirsiniz. Trafodan başka doğrulma da gerekebilir. Ac çalışırsa eski tip kaynak makinaları da belki işinizi görebilir.
Sisteminiz nasıl hidrolikmi motorlumu.

Booster ile denesem calistirmazmi acaba soyle bir booster
https://www.quincaillerie.pro/produ...opping&utm_medium=cpc&utm_campaign=fluxcenter

Aküleriniz seri bağlı. Paralel olursa 12 volt 360 ah olur. Şebekeyi 24 volta düşürmeniz gerekecek. Yaklaşık 4 kvat trafo gerekecek. 24 voltluk yerine 230 voltluk motor kullanmayı da düşünebilirsiniz. Trafodan başka doğrulma da gerekebilir. Ac çalışırsa eski tip kaynak makinaları da belki işinizi görebilir.
Sisteminiz nasıl hidrolikmi motorlumu.
Sistem hidrolik hidrolik pompasinin uzerinde ki motorda 24v140a yaziyor
Kamyon Akulerini calistirmak icin kullanilan booster lar ile calistirsam olmaz mi acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dorse disarda deponun onunde duraczk devamli guvenlikden dolayi akuleri iptal edip elektrigin kontrolunu depo icine almak istiyorum

Aracı çalıştırmamak için ise belirttiğim şekilde olur. Güvenlik derken hırsızlık mı yoksa yangın vs. tehlikesimi.

Aracı çalıştırmamak için ise belirttiğim şekilde olur. Güvenlik derken hırsızlık mı yoksa yangın vs. tehlikesimi.
Hirsizlikdan dolayi

A1ED2DBC-9330-44F0-8167-655D268BA100.jpeg
24v 200ah booster bu aleti calistirmaya yetermi kapiyi acip kapatabilirmi yani gunde 2-3 defa kullanilacak ornek booster resmini yukluyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Booster aküleri pahalıdır. İki akü + 24 volt led adaptörü alıp yine seyyar kullanabilirsiniz.

Bu bahsettigim booster 100 euro civari yani eger calistirir sorun olmaz ise pahali degil

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri