AEG lavamat 800'de çözemediğim farklı bir arıza

arkadaşlar bende aeg lavamat 800 çamaşır makinası var motor dönmüyordu sorunu bulduk sağolsun yardımcı olan arkadaşlar sorun tiriyak gitmiş değiştirdim düzeldi
fakat farklı bir sorun daha var şöyle anlatayım makinayı kurdunuz atıyorum 70 dereceye ayarladınız çalıştırdınız termostat suyu ayarlanan dereceye geldiğinde kesiyor fakat bu seferde beynin arkasındaki küçük kontaktör çok hızlı bir şekilde çekip bırakıyor o anda dereceyi yükseltin düzeliyor düşürün tekrar başlıyor ne yaptıysam çözemedim ve beynin içindeki kontaklardan ateş çıkıyor
makinam öylece duruyor elim kolum bağlandı

beyin arkasındaki role içerde bi kontağı devreden çıkarmaya ve beyin mekanizmasının hızlı ilerlemesine yarar.beynin o kısmını açıp yanık kontağı değiştirirsen sorun düzelir.hangi kontak dersen rolenin yakın olduğu kontak grubunu açman lazım en arkadaki kontak.ayrıca rolenin çektiği kol içerde boşta duran bi dişliyi devreye sokuyor.mekanik bi kol vasıtası ile.bu kol şaseye bağlanan kısımdan sıkışma yapıyor oraya pas söküsü yada hidrolik dökerek sıkışıklığı gidermen gerekir.tabi bunu yapman için ako yazan kontak grubunu çıkarman lazım.kenarda pimleri var .çözemezsen beyni yolla ben halledeyim yada sana başka beyin göndereyim.

ali abi fakat termostat devreye girdiği zaman düzeliyor devreden çıkınca tekrar başlıyor
bunu çözemedim

ali abi yazdığından şunu anlayabilirmiyim termostat devreden çıktığında röleye akım gidiyor programın hızlanması için fakat kontağın arızalı yada mekanizmanın sağlıklı çalışmadığından kontak devreye giremiyor o sebeble sürekli kendini çekip bırakıyor döğrumudur ali abi
birde ben bunun rezistansını değiştirdim orjinali yani 4 uçlu olanını bulamadığım için
piyasadaki 2 uçlu alıp taktım ısıtmadaki gecikmeden dolayı beyinle uyumsuzluk söz konusu olabilirmi saygılarımla ali abi kolay gelsin

ali abi en son yazdığımı okuyamadın galiba cvp olarak birşeyler yazabilcekmisin

Moderatör tarafında düzenlendi:
özel mesajlarına bak .

selam arkadaşlar...
bizim
AEG Lavamat 2803 L makinamız var arıza yaptı...
ben bunun beynine baglanmış olan kabloların renk kodlarını arıyorum.
kabloları babam not almadan sökmüş. şimdi yanlıs yere yanlıs jakı takmak istemiyorum. bu bilgiye nasıl ulasabilirim.resimde işimi görür.bilgisi olan varsa bana mail olarak ta ulaşabilirsiniz [email protected]
şiimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
aeg 2803L

mavi
siyah
kırmızı
gri
beyaz
mavi
siyah
kırmızı
gri