abonelik ve tedaş konusunda yardım istiyorum

rioo

Üye
iyi günler forum kullanıcıları benim sorum şu: 11 hanelik bir köyde elektrik yok ve yapılar ruhsatsız ruhsatsız oldugundan dolayı tedaş elektrik vermiyor ancak arsalar tapulu buranın 300 m yakınından tedaşın og hattı geçiyor.ben buradan enh ile trafo tesisi yapsam 11 haneyi nasıl beslerim.yksa sadece birini besleyip de ötekilere de ag den mi verilir tedaşın hükmü nedir bni aydınlatırsanız seviirim ..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tamamen Tedaşın inisiyatifine kalmış bir konu gibi görünüyor. Tedaş isterse o 11 eve bir yolunu bulup elektrik verir. Diğer taraftan sizin 1 eve abonelik alıp o ev üzerinden diğerlerine elektrik vermeniz tedaş yasaları gereği suç: )) Görevlilerle tekrar görüşüp yönetmelikleri tekrar birlikte incelemenizde fayda var

iyi günler forum kullanıcıları benim sorum şu: 11 hanelik bir köyde elektrik yok ve yapılar ruhsatsız ruhsatsız oldugundan dolayı tedaş elektrik vermiyor ancak arsalar tapulu buranın 300 m yakınından tedaşın og hattı geçiyor.ben buradan enh ile trafo tesisi yapsam 11 haneyi nasıl beslerim.yksa sadece birini besleyip de ötekilere de ag den mi verilir tedaşın hükmü nedir bni aydınlatırsanız seviirim ..
iyide bu köy yenimi kuruldu elektrik yok bence siz bağlı bulunduğunuz bölge müdürlüğüne gidin bizzat müdürle görüşün baya alttan alın baktın olmuyor dersinki sonuçta köy hangi köyde ruhsat var o zaman inceleyip ruhsatsız köylerin elektiriğini kesin deyin yada enerji ve tabi kaynaklar bakanlığına şikayet edeceğinizi söyleyin

iyide bu köy yenimi kuruldu elektrik yok bence siz bağlı bulunduğunuz bölge müdürlüğüne gidin bizzat müdürle görüşün baya alttan alın baktın olmuyor dersinki sonuçta köy hangi köyde ruhsat var o zaman inceleyip ruhsatsız köylerin elektiriğini kesin deyin yada enerji ve tabi kaynaklar bakanlığına şikayet edeceğinizi söyleyin
Böylelikle sorun çözülür.:D

ben şahşen tehdit edildiğim zaman üste çıkacak bişey buluyorum :D
Evraklarınızı topalayın bölgenizdeki elektrik dağıtım a.ş. projelendirme çalışmasına müteakip (Edaş genel müdürlüğünden) ödenek ve yüklenici firma görevlendirip gerekli çalışmanın yapılacağını umuyorum.
evrak konusunda:
İl özel idaresinden evrak almanız gerekmekte- oturum izni v.s. imar durumu
tapu fotokopileri
kimlik fotokopiler.
ben bu tür evrakları istiyorum. ama siz gidin ve edaş'ta projeci arkadaşla görüşürseniz daha iyi olur.

Konuyla alakalı olarak İlgili sektörde çalışmam sebebiyle Şunu söyleyebilirim ki; İmar kanunu gereği Köy Ve mezralara ilişkin izin ve Ruhsat Muhtarlıklardan değil,artık Valilik adına özel idare tarafından düzenlenmektedir. Buna göre İmar Kanununun 27 ,30 ve 31.maddesini inecelemeniz gerekecektir.
İlk önce abonelik evraklarına bakıp(tapu,ruhsat..) abonelik şartlarını sağladığınızda yatırım birimi ya da başka deyişle Proje tesis birimi bunu dikkate alacaktır.
Öte yandan Bölgenizde bulunan dağıtım şirketi TEDAŞ'ın daha önce yayınlamış olduğu Yaylalara elektrik götürülmesi Koordinasyon kararını uyguluyorsa buna göre 20 hane ve 50 nufus daimi ikamet şartı gerekmektedir. Öte yandan bu iş sizin hemen ister istemez yapılması zor görünmektedir.3-4 OG Direği ile 40 ya da 50 KVA trafo koyulup AG şebekesi yapılacak. Ancak Köy durumundaki bir yer nasıl bunca zaman elektriksiz kaldı. Buna anlam veremedim.

bağlantı ve sistem kullanım anlaşması 10. madde gereğince tapu ve yapı kullanım gerektiğinden dolayı abonelik işlemleri yapılamamaktadır.

ben geçen sene yeni ev aldım binada iskan yokmuş abone olurken istediler mütahitte sordum dedi o yasa bizi kapsamıyor normal abone olursun dedi ilettim bedaş a dediler maalesef şantiye aboneliği yapacağız iskan olmadan. neyse tamam dedim 345 lira para aldılar normalde 166 lira imiş birkaç ay sonra gittim dedim bu binada herkesin aboneliği mesken benimki niye şantiye şaşırdılar bana diyorlar ne yapalım diğerlerinidemi şantiyeye çevirelim dedim apartmanı bana mı düşüreceksiniz tabiki benimkini meskene çevirin konuştuğum kişi dedi rapor yazıyorum sizi ararlar olumlu yada olususuz baktım sallamasyon yapıyor üst kata çıktım raporun gönderildiği kişiyi buldum bu senmisin dedi evet dedim biraz konuştuk ben yapacağım dedi ancak iski sözleşmesini getirmen lazım bende aldım götürdüm meskene çevirdiler 179 li ra paramı geri verdiler birde soru sorayım binaya birisi yeni taşındı bir ay kadar oldu abone olamıyor proje çizdirmen gerekiyor demişler elektrikçi birşeyleri eksik yapmış sanırsam bende abone olurken sayaç seri no istediler abone numarasını filan kendim aldım elektrikçi neyi eksik yapmış bilen ustalar yardımcı olursa sevnirim

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri