Abone ve sayaç farklı

Morevay

Üye
Merhaba benim sorum şu eski tip monofeze saatim takılı ama faturadaki sayac numarası takılı saatle uymuyor yanı faturasını ödediğim saat benim çıkmıyor

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fark dediginiz, sarfiyat tutarı endesklermi, fiatlandırmadamı.

Merhaba benim sorum şu süzme sayaç var ama faturalar daki sayaç farklı sayaçtaki farklı bu nasıl olabilir yer mesken tek sayaç var
Ben şöyle anladım sorunuzu,sayaç ve abonelik var bir tane ,bide süzme sayaç başka birinin kullandığı sarfiyatı ölçmek için,
Abonelik yapılan sayaçtaki veriler yanlış diyorsunuz ,elimdeki faturayla tutmuyor.
a-Sayaç yanlış okunmuştur
b-Yanlış sayaç okunmuştur
c-Elinizdeki fatura yanlıştır(oluyor bir öncekini çıkarmıyor cihaz , size bir önceki okuduğu abonenin faturayı bırakıp gidiyorlar)
Süzme sayacınız varsa bu sayaç zaten elinizde ki faturada kayıtlı olmaz ,bu kıyas amaçlı takılmış cihaz resmi kaydı yok.
Sorunuzu anlamaya çalışıp cevap yazdım, kolay gelsin.

Tek sayaç ve tek abonelik var fatura geçmişine baktım burası müstakil. Ev 2006 tan beri ayni sayaç ve abone ayni ama sayaca baktığım da 756 başlaması gerekiyor 655 başlıyor kafam karıştı

sorun böyle bir şey gelenlerde saatin koplesini kaçak yazmılar
Ben şöyle anladım sorunuzu,sayaç ve abonelik var bir tane ,bide süzme sayaç başka birinin kullandığı sarfiyatı ölçmek için,
Abonelik yapılan sayaçtaki veriler yanlış diyorsunuz ,elimdeki faturayla tutmuyor.
a-Sayaç yanlış okunmuştur
b-Yanlış sayaç okunmuştur
c-Elinizdeki fatura yanlıştır(oluyor bir öncekini çıkarmıyor cihaz , size bir önceki okuduğu abonenin faturayı bırakıp gidiyorlar)
Süzme sayacınız varsa bu sayaç zaten elinizde ki faturada kayıtlı olmaz ,bu kıyas amaçlı takılmış cihaz resmi kaydı yok.
Sorunuzu anlamaya çalışıp cevap yazdım, kolay gelsin.
ekleri incelermisiniz
bu durum nasıl düzeltilecek kuruma gittim 775 Başlayan sayaç tmm ama 665 balayan yok kurumda 665 başlayının full kw yazmış

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri