Abb Motorlu salter ile transfer sistemi

ihsan1461

Üye
Selamun aleyküm Arkadaşlar ben jeneratör işiyle ugrasmaktayim birçok konuda kendimi gelistirdim ancak motorlu salterler le transfer yapmakta biraz eksiğim var bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Mevcut sistemde iki adet abb motorlu salteri var ve bunların kumanda sistemini söküp yeniden islemem lazım .. yardımcı olabilecek olursa sevinirim
IMAG0742.jpg
IMAG0746.jpg
IMAG0747.jpg
IMAG0743.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mantık şu şekilde Şebeke öncelikli olmak üzere fazlar bakılır (fkr) şebeke var ise şebeke şalteri motoruna kurma sinyali gönderilir motor kuruldu sinyali geldiginde start sinyali gönderilir şebeke gittinde gen ne aynı işlemler yapılmadan önce şebeke motoru stop sinyali gönderilir ve aynı işlemker sırası ile yapılır
Kurma için uygun şaltere göre motor mch
Kuruldu sinyali için kontak pf
Stop için mx
Start için xf
Bobinleri de oldumu şaltere ana malzemeler bunlar

Mantık şu şekilde şebeke öncelikli olmak üzere fazlar bakılır (fkr) şebeke var ise şebeke şalteri motoruna kurma sinyali gönderilir motor kuruldu sinyali geldiginde start sinyali gönderilir şebeke gittinde gen ne aynı işlemler yapılmadan önce şebeke motoru stop sinyali gönderilir ve aynı işlemker sırası ile yapılır
Kurma için uygun şaltere göre motor mch
Kuruldu sinyali için kontak pf
Stop için mx
Start için xf
Bobinleri de oldumu şaltere ana malzemeler bunlar
Teşekkür ederim Kardeşim mantık olarak anlaşılır oldu ancak kontak pf stop için mx filan dedin ya bunlar bobin ismimi oluyo acma bobini kapama bobini gibi

Birde bu salterlerin klemens tablosunda hangisi acma hangisi kapama bunları nasıl bulabilirim ?

İkisindede amaçları ve kullanım koşulları farklı
Bobin isimleri dir şalterin seri numarası markası ile datasheet inden bulabilirsiniz

Yerlerinde aynen kalacak.Kilit sistemi için 2 adet " BOWDEN KABLOSU " kullanacaksınız.ABB den yardım almanızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri