Açma düğmesine basınca akım kesiliyor

ersoylu

Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar, Philips süpürge çalışma esnasında kendi kendine kapanmaya başladı. Kablosunu oynayınca çalışıyordu. Kablonun kopmuş olacağı düşüncesiyle açtım, kablo sağlam ve akım geliyordu. Sonra ekte resimlerini gönderdiğim problemi farkettim. Akım açma kapama düğmesine kadar sorunsuz geliyor fakat düğmeyi açık pozisyona getirince akım kayboluyor. Ne olabilir?
IMG_20210501_121143.jpg
IMG_20210501_121143.jpg

Şu mübarek günde vaktini ayırıp yardımcı olanlardan Allah razı olsun.
Hayırlı ramazanlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20210501_121007.jpg
    IMG_20210501_121007.jpg
    189.6 KB · Görüntüleme: 7
Bu forumda senin ne işin var o halde?
Mübarek günde...

Bu forumda senin ne işin var o halde?
Mübarek günde...
Allah'ın her günü mübarektir bilene, elinde bir kontrol kalemi var, onunla yapılan hiç bir şeye güvenmeyiz biz, Allah göstermesin çarpılıp ölürsün diye seni tamirciye yönlendiriyoruz.
1-elinde avometre var mı?
2-havyan var mı?
3- lehim pompan var mı?
eğer cevabın yok ise, tamirciye git.

Hepsi var,
Bu makinenin motorunun kömürünü değiştirdim, Biraz yönlendirme ile becerebileceğime inandığım için sordum.

Hepsi var,
Bu makinenin motorunun kömürünü değiştirdim, Biraz yönlendirme ile becerebileceğime inandığım için sordum.
kömürleri değiştirirken kollektör temizliği yaptınız mı? elinizde ölçü aletiniz varsa üzerindeki bileşenleri ölçüp değer bildiriniz, ölçmeye ilk önce anahtardan başlayın

Düğme bozuk değil mi. Yanlış mi anladim
Orda akım olabilirde. Kac volt o önemli. Tetiği acinca motora enerji gidiyormu ölçmek lazım

Kabloda kırıklık vardır.

Kontrol kalemi değil avometre kullanın. Hem faz hem nötr önemli. Avometre yoksa fişi ters çevirip takin ve diğer teli kontrol edin

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri