90 kw lik dalgic pompa

Ustadlar 90 kwlik dalgic pompa icin yildiz ucgen pano ve kontaktorle devreye gircek munferit kompazsayon yapilcak kullanilcak malZeme ve pano ici kablo kesiti ne olmalidir yardimci olabilirseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yildiz ucgen daha cok kontaktor daha cok iscilik daha cok kablo daha cok ariza daha cok stres anlamina gelir.Sn ÖKSÜZÇOÇUK da belirttigi gibi soft starter cok daha mantikli bir cozum olabilir

Yardımcım elektrik hesaplama programı var değerleri girersiniz size hesaplar verir.

90.KW elk.motor.PNG

Dalgıç pompa uygulamalarında yapılıyor mu bilmiyorum ama konvansiyonel pompa uygulamalarında frekans konvertoru sistemleri belli bir süre sonra kendi maliyetini kompanze edebiliyor bilindiği üzere. Bu konunun uzmanları bir cevap yazsa aslında iyi olur:)

Dalgıç pompa uygulamalarında yapılıyor mu bilmiyorum ama konvansiyonel pompa uygulamalarında frekans konvertoru sistemleri belli bir süre sonra kendi maliyetini kompanze edebiliyor bilindiği üzere. Bu konunun uzmanları bir cevap yazsa aslında iyi olur:)

Sabit yükte çalışan sistemlerde,frekans konvertör uygulaması,enerji tasarrufu sağlamaz.

Sabit yükte çalışan sistemlerde,frekans konvertör uygulaması,enerji tasarrufu sağlamaz.
Sabit yükten kastınız motorun tam yük çalışması mı fahri bey ? Bu konuda baya bir dokuman karıştırdım da pompa uygulamalarında enerji tasarrufunu ballandıra ballandıra anlatan zibilyon tane dokuman var nette dolaşan :) Yoksa bu bir şehir efsanesi mi :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri