5li Prize 1mm kablo takılırmı? Max kaç amp çekebiliriz?

BC38

Üye
Arkadaşalar bende beşli bir priz var. Eski kablosunda faz toprağa temas ediyordu bu yüzden çıkardım.
Elimde 3x1mm H05VV-F bir kablo var bu kabloyu bağlayacakdım ama ısınıp erimesinden korktum.
Bağlasam sıkıntı olurmu? 1mm kablodan kaç amper çekebiliriz.Şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aslında elimde 2.5 mm kablo var.Ama kullanmaya gerek duymadımm peki bu kablo en fazla kaç amper taşır?

8-10 amper civarı taşır.

Sızi bu beşli prızde neler çalıştıracaksınız, tv, uydualıcı, telefon şarjı gibi ise kaldırır, yoksa 1,5 dahada ıyısı 2,5 mm evladır. Ama bu prızlerın 2,5 luk kablonun taşıyacağı yükü kaldırmaz zaten erir.

Sızi bu beşli prızde neler çalıştıracaksınız, tv, uydualıcı, telefon şarjı gibi ise kaldırır, yoksa 1,5 dahada ıyısı 2,5 mm evladır. Ama bu prızlerın 2,5 luk kablonun taşıyacağı yükü kaldırmaz zaten erir.
Yalnışlıkla 2.5mm yazmışım aslında 1.5 mm olacaktı. Aslında hesaplama yaptığımda kullandığım cihazlar 1amp bile kullanmıyor.Ama ben başkası su ısıtı vb. takarsa diye 1.5mm olan kabloyu kullandım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri