5+1 anfi devresi tda7265

Anil2235

Üye
Herkese merhaba elimde vestel ht900 modeş 5+1 ses sisteminin anfi devresi var üzerinde tda7265 var kısacası bir gün müzik dinlerken çat çat etti müzik kesildi içine baktım yanık kokusu yoktu içinde 3 amperlik cam sigorta vardı onlar yanmıştı bende gittim sigorta aldım taktığımda onlarda yandı bir süre sonra biraz araştırdım tda7265 gördüm avometreyi aldım diyot kademesinde ölçmeye başladım ilk 2 si aynı değerleri gösterdi fakat diğeri başka değer gösterdi bazen göstermedi sonra tda7265 sipariş ettim diğerini söktüm aldığımı taktım yine ölçmeye başladım bu seferde 3 ünde aynı değerleri gösterdi fakat bacaklarını ölçtüğümde 1 2 tanesinde değer takılı kaldı diğerlerinde değer hep yükseldi sokağa çıkma yasağı var diye gidip sigortada alamıyorum birde şimdi gidip alırsam taktığımda bir daha yanar mı veya bu değer yükselmesi normal mi ? Datasheet falan anlamadım pek fazla baktığımda yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba. TDA 7265'in yakınında bulunan zener diyot, ters bağlı diyotlar, vb. bu entegreyi koruma elemanları adına varsa eğer, onları da çift yönlü olarak ölçün. Bunlardaki olası iç kısa devreler, olası arızalar sizi TDA 7265'in tam sağlamlığı (devre üzerindeyken ölçtüyseniz eğer) bu çıkış bacaklarının doğru değerleri konusunda yanıltabilir. Buna dikkat edin. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri