4s bms kartı güç kesmesi

Muratdal

Üye
Arkadaşlar ben konuya hakim birisi olarak size bir şey sormak istiyorum. 14.4 V matkabımı 3s 40a bms devresiyle 12 volt vererek kullanıyordum. Daha sağlıklı olsun diye 4s 40a bms alarak sistemi düzgün bir şekilde topladım.ölçümlerde 16 civarı volt aldım fakat matkabı çalıştırmaya başladığımda hiç dönme olmadan az bi cızırtıyla başlayıp tetiğe tamamen basınce güç kesiyor. Ölçümlerde tetik tam basılı iken 0 volta düşüyor. Bms kartını devreden çıkarıp matkaba güç verdiğimde sorunsuz çalışıyor. Yani bms kartının neden güç kestiğini anlayamadım. Pilleri tek tek kontrol ettim hepsi sağlıklı ve aynı pilleri yine 3s 40 a bms kartına taktığımda sorunsuz çalıyor. Pillerimde sorun olduğunu düşünmüyorum.sizce bms kartımı sorunlu yoksa başka birşeymi var bu işte?( Bu arada her ikiside balance versiyon ve 4s te de şarj olmada sorun yok sağlık şarj oluyor).

4sBMS kartı kalkınma akımını kısa devre sayıp çıkışı kesiyor. Başka model bir kart almalısınız. Almadan önce datashetine bakarsanız anlık Max. Akım değer matkaplar için en az 40A olmalıdır. Elimizdeki kartın bu değeri ya düşüktür. Yada arızalı olabilir

12 voltta 40A kurtariyorodur ama 16 volt verince motor belki 50A çekecek. Tabi ki 40 kurtarmayabilir.

4 voltta en falza 2-3 amper oynar diye tahmin ediyorum. Elle durdurmaya çalıştığımda 20 amperi bile görmüydu. Yani 40 amper her türlü yeterli olması lazım. Başka bir 4s 40a ile test edip dönüş yapacağım. Şimdilik teşekkürler 👍

Bms kartları üzerinde yazan akım değerlerini vermeyebiliyor.
Siz daha yüksek çıkış akımına sahip bir bms kartı ile deneme yaparsanız sorunun buradan kaynaklı olduğunu görürsünüz.
Ekleme yaptım kusura bakmayın.
Size şöyle bir örnek vereceğim.
Alttaki resimde 2 adet 3 s 10 amper bms kartı var.
Bir adet hızlı şarj modülünü (yine resmi ekli olan) 3s bms kartının çıkışına bağladım.
Şarj modülü hızlı şarjı tetikleyip yüksek amper çekmeye başladığı zaman bms çıkışı kesiyor.
Diğer bms kartı ise çıkışı kesmiyor.
Üzerinde entegre olan kart çıkışı kesiyor.

Ekli dosyalar

• SAVE_20210507_012229.jpg
    SAVE_20210507_012229.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20210507_012516.jpg
    IMG_20210507_012516.jpg
    159.5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Motoru direnç gibi düşünüyorsun. Ampermetreyle olcersen 20 amper görürsün, osiloskopla ölç 40-50 amper pik gorursun.

images (24).png

Mesela sen sarı çizgiyi olcuyorsun ama pikler onun 2 katı. 3 katı da olabilir. Sonuçta motor bu

Eğer dediğiniz gibi amperden dolayı güç kesiyorsa ya 100a lik bms almak lazım ya da şarjı bms den yapıp, deşarjı bms yi aradan çıkarıp direk vermek lazım. Direk verince tabiki sağlık için, şarj tamamen bitmeden şarj etmek lazım.

Bms çıkışına birkaç kondanstor paralel takip deneyin, belki.kurtarir 470uf 25v gibi birkaç tane paralel

Olur. Direkt bms çıkışına takıp deneyin. Varsa 2 adet takın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri