4 adet sorum var

polip

Üye
Laboratuar ortamında L (mH) degerinde bir endüktansı nasıl yapabilirsiniz?
Laboratuar ortamında C (mikrofarad) degerinde bir kondansatörü nasıl yapabilirsiniz?
Enerji, akım, gerilim, akı ve güç kavramlarını matematiksel olarak ifade ediniz..
Bir pasif filtrede L ve C nasıl hesaplanır?

arkadaşlar bu soruların cevaplarını bilen birisi bana yardımcı olabilir mi acaba

arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mu acil lazım cevaplar

arkadaşlar bi fikri olanda mı yok kaç gündür burda bekliyorum bi cevap veren olur diye ama en azından bi yol gösterin şu şöledir bi fikir söleyin neden hiç kimse yardımcı olmuyo

gerılım U= I*r
akım I= U/R
güç P=U*I

L ve C formüllerinide tam olark bılmedğm ıcın yazmadım

arkadasım bunun icin silisyum sac plakaları sıkıtırıp uygun miktarda teli sarman lazım bunun hesap yoluyla gidersen yanlış yapma olasılıgın islem bittikten sonra endüktif reaktansı olcerek ıstedigin deger ulasabilirsin

kondansatör icin 2 adetcaç levhayı yaglı bir kagıt kullanarak sarıp oluşturabilirsin
ayrıca akımla ılgılı bır suru formul var ornegı dc akım formulu ac akım en basiti ohm kaun u
ı =v\r bu formulde digerlerinide çekebil

2 tane kabloyu bırbırıne burarak bağlarsan kendan sator elde etmıs olursun. zaten kondansatörün tanımı da ıkı ıletken arasında bır yalıtkan maddenn olmasıdr

arkadaşlar çok sağolun inannın size bu sorular saçma gelebilir ama ben bişi anlamadım o yüzden sordum sağolun cevaplar için teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,303
Son üye
endzyy

Yeni konular

Geri