380V ac to 24v ac

engber

Üye
Merhaba herkese. Öncelikle hepinize saygılar sunarım. İşinin üstadı bir çok kişi olduğu için bu foruma katılma ihtiyacı hissettim. Siz değerli üstadlara bir sorum olacaktı. Forumda aradım ama tam bir yanıt bulamadım. Benim kusurum olabilir. O nedenle yeni bir konu açma ihtiyacı hissettim. Sorumu cevaplarsanız şimdiden çok teşekkür ederim.

Sorum şudur: Tarlamın yanındaki elektrik direğinden (380v'), 380v'luk dalgıç pompaya elektrik çekilecek. Aynı zamanda eve de elektrik çekilecek. Dalgıç poma direğe 20 metre. ev direğe 70 metre mesafede. Buraya kadar sıkıntı yok sanırım. Pompaya 5 metre mesafedeki su deposuna 24v ac ile çalışan selonoid vana takmak istiyorum. Buradan da 5 metre mesafedeki 12v dc ile çalışan güvenlik kamerasına elektrik iletmem gerekiyor. Biraz karmaşık benim için. Nsasıl bir yol izlemem gerekiyor. Acaba bu kadar çevirmeyle uğraşmayıp 70 metre mesafedeki evden (220v) önce 24v ac ordanda 12v dc ye çevirsem daha iyi mi olur? Bu işlemler için hangi tür malzeme kullanmalıyım. Trafo mu güç kaynağı mı, invertor mı? Biraz araştırdım ama konuya vakıf olamadım. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bnece, ddökme su ile degirmen cevirmeyin, yayrdan cok zararı olur. İşlerinizi yapacak olan arkadaş, bu konularda size yardımcı olacaktır. Öyle sorularınız varki, işinde uzman arkadasın konusu, kamera gibi,,,

Son düzenleme:
380 v alacağın dalgıç panosunda 220 de vardır zaten

Dalgıç motorun panosundan selenoid valfe ve kameraya gereken 220 volt alınabilir (220 uygun trafolarla 12 volta,24 volta çevrilir),o kadar kablo maliyetine felan gerek yok ,fakat panonun montajı yapılmadı sanırım panoyu yapacakla bir konuşun oraya gerekenleri,bağlanacakları söyleyin ona göre pano koysun sigorta felan bıraksın ,kolay gelsin.

Dalgıç motorun panosundan selenoid valfe ve kameraya gereken 220 volt alınabilir (220 uygun trafolarla 12 volta,24 volta çevrilir),o kadar kablo maliyetine felan gerek yok ,fakat panonun montajı yapılmadı sanırım panoyu yapacakla bir konuşun oraya gerekenleri,bağlanacakları söyleyin ona göre pano koysun sigorta felan bıraksın ,kolay gelsin.
Öncelikle cevaplarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Pano montajı yapılmadı henüz. O halde pano montajı sırasında 220v ile; oradan vanaya ve kamerya gerkli olan trafolarla yola devam ederim. Sağolun, karışık bir konu bemin için, o nedenle sorma ihtiyacı hissettim. Tekrar teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri