30W 12V Solar Panel ve Regülatör ile laptop çalıştırma Hk.

sdrozturk

Üye
Merhaba Arkadaşlarım,
Elektriğin olmadığı bir ortamdayım, telefonumu şarj edebilmek için küçük bir solar şarj paneli aldım ve bunu sizlere de danışarak voltaj yükselticiler modem, laptop, küçük fan v.b. gibi cihazları çalıştırabilirmiyim diye danışmak istedim.

Biraz araştırdım fakat emin olamadım MT3608 modül kullanarak yapabilir miyim? yada daha iyi bir öneri nasıl olabilir.
Panelim: https://prnt.sc/hw9cySDUK9Qa

Şimdiden değerli ilgileriniz için teşekkür ederim.

Merhabalar.
Öncelikle mt3608 voltaj yükseltici modül 2 amper çıkış akımı veriyor bilgisine sahip olsada bunun aslı yok.
Elinizdeki panel ile bahsettiğiniz işlemleri yapamazsınız.
Ama 24 volt 8-9 amper akım verebilen bir panel temin ederseniz,
Bu panelden çıkan gerilimi xl4016 voltaj düşürücü modülü ile istediğiniz çıkış gerilimine indirebilirsiniz.

Merhabalar.
Öncelikle mt3608 voltaj yükseltici modül 2 amper çıkış akımı veriyor bilgisine sahip olsada bunun aslı yok.
Bu panelden çıkan gerilimi xl4016 voltaj düşürücü modülü ile istediğiniz çıkış gerilimine indirebilirsiniz.
Konuya alakanız için teşekkür ederim,
Elimdeki mini panel ile en azından telefonu daha hızlı şarj etmem için bir modül yok mudur?

Ve "Ama 24 volt 8-9 amper akım verebilen bir panel temin ederseniz," demişsiniz. Türkiye de değilim Bangood yada Aliexpress vs. bir siteden panel öneriniz olabilir mi acaba ?

Merhabalar.
Yükseltici modüller giriş akımını.dusurucu modüller çıkış akımını belirterek satılır.mt3608 çıkışından 2 amper akım cekilirse modül yanar

Yükseltici modüller giriş akımını.dusurucu modüller çıkış akımını belirterek satılır.mt3608 çıkışından 2 amper akım cekilirse modül yanar
Akanız için size de teşekkür ederim,
Elimdeki bu panel ile en azdan telefonu biraz daha hızlı şarj edebilmek için sizin bir öneriniz olabilir mi?

Panelin detay özellikleri aşağıdaki gibidir.

Malzememonokristal silikon
Güç30W (Maks.)
Çalışma Gerilimi9-12V
Akım0-500MA
Hava sıcaklığı- 40 derece~60 derece
Boy31.7x18 cm

Hızlı şarj modullerinden edinirseniz olur.
Ayrıca dizüstü bilgisayarlar 19 volt gibi bir gerilimde 3-4A akım gerektirirler. Şarj adaptörünüze bakarak uygun değerde modul almanız gerekir. Muhtemelen panelin gücü yetmez. 2 adet alıp seri bağlanarak gerilim ve güç artırılabilir. Muhtemelen o boyutta 24 volt panel olmayabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri