25cm pioner sub woofer için anfi arıyorum

enatr

Üye
merhaba arkadaşlar yine ben ve yine sorularım - biras sıkmış olabilirim ama napalım daha acemiyim
arkadaşlar benim 25cm lik sub wooferim var bunun için 12v ile çalışan(suplly ile ) bir anfi ye ihtiyacım var anfi baskı devresi ile birlikte olursa iyi olur
birde parçalar pek pahalı olmassa ii olur öğrenci işi olacak :D

bu hoparlörün bir modeli yokmu değerleri lazım kaç.....W, kaç... rms değeri ne kadar bunlar olmadan anfi önerilmez

sub woofer kabinde olduğu için çıkartamıyorum arkasında yazıyo çünkü ama
PİONEER TS-W257 25CM SUBWOOFER olması lazım
* Maximum output power 1.000 W
* Nominal output power 350 W
* Frequency response 18 - 600 Hz
* Sensitivity (1W/1m) 87 dB
* Woofer size (cm) 25 cm
* Woofer material Composite IMPP™ cone using Interlaced Aramid Fibre with reinforcement arcs
* Voice Coil bobbin type Phenol resin coated glass cloth bobbin
* Pole Yoke Type Extended and Vented pole yoke
* Magnets Double-stacked
* Recommended

350W rms değeri var buna uygun amplifikatör devreleri var ama +12V ile çalışan yok ancak smps yapmak lazım ,evde kullacaksan simetrik çıkışlı bir trafo ile çalıştırabilirisin

simetrik trafo derken nasıl bir şey oluyor fiyatları ne kadar
birde smps nasıl ne farkı var _?

Son düzenleme:
simetrik trafo sekonderi 3 çıkışlı trafodur fazlada olabir normal trafolar sekonderi 2 çıkışlıdır bunu ise örneğin +30,0-30 gibi düşünün +/- dediysem trafosnun çıkışı direk dc değil yine doğrultma devresi gerekli. evde kullanmak istiyorsanız trafo lazım fiyatları güclerine göre değişir ama 60-80tl arası 400w filan olur herhalde

smps de dc-dc smps araba amfilerinde bu devre vardır arabadaki +12v alır 2x50... 100v gibi simetrik değerle çıkartarak anfiyi besler eğer 12v ta kullanmak istiyarsanız dc-dc smps yapmanız lazım bunu örnekleride var bira araştırısanız bulacsınız maliyeti zannedersen 50 yi bulur veya gecebilir

:S bu işler beni aşar ben daha maliyeti düşük işlerle uğraşayım bari :S nede olsa öğrenciyiz para bizde ne gezer

doğrudur para olmayınca pek birşey yapmak mümkün değil malesef :(

eğer elinde araba anfisi varsa onu evde pc power supply ile çalıştırabilirisin 2 3 tanesini köprülediğin zaman gayet iyi çalıştırıyor.seside pc'den verebilirsin sorun olmaz

bi fikir olsun diye verdiğim kolay gelsin...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri