2500 - 5000 mw civarında bir hobi lazeri... nereden?

kenansatir

Üye
Merhaba arkadaşlar,
2.5-5W arasında gücü olan bir hobi cnc lazeri alacağım. TR ve AE tavsiyeleri bekliyorum.
Forumu baya araştırdım ancak kesin öneri içeren bir gönderi bulamadım.
Saygılarımla

forumda böyle bir tavsiye yok evet.

çinden alacağınız 5w kesinlikle 5w çıkmayacaktır emin olun.
2.5w da 2.5w çıkmama olasılığı yüksek.

bu tür parçaları çinden getirirseniz gümrükten geçmeyecektir.
lazer gümrükten geçmez.

kimileri getirtmiş geçmiş ama sizinkisi gümrüğe takılırsa geri gönderirler..

bence en mantıklısı ülke içinden araştırmanız. eğer eliniz bu işlere yatkın değilse ülke içinden hazır satılan ürünlere yönelmeniz daha mantıklı. daha sonra yüksek güçlü bir lazer başlığı ile değiştirerek modifiye etmeniz mümkün

Kesinlikle yurt dışını önermiyorum makinenin fiyatı kadar masraf ediyorsunuz

Teşekkürler arkadaşlar... peki bu lazeri nereden alabileceğim konusunda bilgisi olan var mı?

aliexpress de bolca var.
daha önce dediğim gibi çinden geleceği için ülkeye girişinde kesin sıkıntı çıkar hatta geri gönderirler.
türkiyede hazır getirilmiş ya da burada satan birine bakman lazım

Eyvallah çok teşekkürler.
Laser satan bir firmaya benzemiyor ama yine de görüşelim bakalım.

Son düzenleme:
3-5 kendini bilmez kişiiksiz yaratıklar iniş yapan uçaklara lazer tuttuğu için yurt dışından lazer getirmek yasaklanmış lazeri oyuncak olarak kabul ediyorlar...

Lazer yasaklanmasının uçağa tutan mallar ile alakası yok. Amerikan firmaları burada dişçilere sattığı makinalarda makineyi bir noktaya sabitliyor.Diş makineyi yerinden oynatırsa alarm çalışıyor, sinyal gidiyor. GPS'li, sensörlü vs...

Sanırım o lazerlerin kendi uçaklarına karşı silah olarak kullanılabileceğinden korkuyorlar. Dolayısıyla sorun sadece biz de değil, onlar da böyle şartlar koşuyor. Çin de tabi böyle bir durum yok o ayrı mesele..

Çin işi de bence terör ile bağlantılı. Dronelara bomba bağlayıp çok basit şekilde silaha dönüştürüp kullanmaya başladılar bile. Yakında lazerleri de helikopterlerimize tutmayacaklarını kim garanti edebilir. Bugün tetikleyici olarak kullanılan birçok hazır timer devresi, kumanda devresi vs. görsellerine bakarsanız çin ürünü olduğunu görürsünüz. Yasak değil ama bir kontrol şart. En azından TC numarası ile kimin ne aldığı kayıt altına alınmalı ve takip edilmeli...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri