24V regüle edecek ürün tavsiyesi

lothen

Üye
MErhaba arkdaşlar;
20-32V aralığındaki güç kaynağından 24V 3A regüle edebilecek bir ürün aramaktayım.
meanwell den SD-100 serisinden buldum başka bildiğiniz başka markalarda muadil ürünler varsa yazarmısınız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
lm317 artı bir transistör ya da lm317 k her işinizi görür düşüncesindeyim. ki kendisi audio devrelerinde de kullanılır. iyi bir regülatordür.

yalnız regülasyonda, mutlaka 3 v düşüş olur. bu nedenle 24 gerekecekse ya 27 v verin ya da bir de 24 v çıkışını bir anahtarla ayrı hat üzerinden sağlayın derim.

yolgezer74 tesekürler, hazır bir ünite kullanmak istiyorum plc yi dc sürücüyü ve sensorleri bu regüle ünitesi ile besleeyceğim, güvenli bir ürün olmasını tercih ederim.
ayrıc mümkünse kullacağım ürün -25 derecede calısabilmeli.

lm317,
hazır kiti bilmem. vardır nette alabilirsin.
0 derece diyor 317 için.
eğer ki ka ya da mc kodlularını bulursan daha düşük derecelerde çalışır.
güven diyorsan, hifi sistemlerin regülatorudur bu. kendinden kaynaklı ac ripple olmaz.
aklınızda bulunsun uygun bir şey bulamazsanız bu mal olur. soğuk hava içinde yalıtım yapabilirsiniz. illa soğutma için mi yalıtım yapacaz:)

LM2596 entegresıyle regulator yap 3 A çikiş entegrenın iç osilatoru 150 khz Lm 317 veya LM7824 entergreler gıbı isinma problemı ilave transistore gerek kalmaz ^3 A alacaksan soğutucu koysan ıyı olur

-25 diyor ısınmadan bahsediliyor. ben nereye vuriyim kafamı :)
k model 3 amperde ısınmaz.
edit: yanlış bir kelime gelmiş. kimbilr nerden gelmiş :)
bir şey daha. 2596 buck regülatordur ve böyyük derecede ac ripple üretir. onun yerine 78xx serisi bir şey tak olsun bitsn :):)):
317, bir ufak voltaj refeeransı devresi, bir opamp ve güç transistörlerinden ibaret. ki zaten bu nedenle bu kadar az parçası ve güzelliği var.
buck regülatörler 317 ya da 723 kadar düzgün bir dc sağlayamazlar.

Son düzenleme:
cevaplar için teşekkurler , benim giriş gerilimim değişken, 32V- 20V arasında zamanla değişecek, bu entegreleri böyle bir sistemde kullanabilir miyiz?

bu işi bılmıyorsan aşağıdakı linkte hazırı var bastır parayı al oğren hem saçma saban muhalefet yapma arkadaşim kolay gelsın

-25 diyor ısınmadan bahsediliyor. ben nereye vuriyim kafamı :)
k model 3 amperde ısınmaz.
edit: yanlış bir kelime gelmiş. kimbilr nerden gelmiş :)
bir şey daha. 2596 buck regülatordur ve böyyük derecede ac ripple üretir. onun yerine 78xx serisi bir şey tak olsun bitsn :):)):
317, bir ufak voltaj refeeransı devresi, bir opamp ve güç transistörlerinden ibaret. ki zaten bu nedenle bu kadar az parçası ve güzelliği var.
buck regülatörler 317 ya da 723 kadar düzgün bir dc sağlayamazlar

.
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lm2596-3a-ayarli-guc-kaynagi-modul-devre-110204617

bulamazsan haber ver yapıp gondereyım linktekı kullanışlı değıt pot olarak sonsuz kullanmaya gerek yok işini gorecek şekılde yaparım bu işler ses yükselteci (amfi)yapmaya benzemez :))

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri