24es Serisi Inputları?

engn_baba

Üye
arkadaşlar 24es cpu üzerinde sadace +24 leri mi görebiliyoruz yoksa puls saydırdıgımız x1 ınputu gıbı özel gırıslerıde varmı sımdıden tesekkurler....???

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

PLC dijital girişleri SS ortak ucuna 0V veya +24V bağlanmasına göre PNP veya NPN olabilmektedir.
Özel girişler bağlantı olarak değil, kullanılan komut veya fonksiyona bağlı olarak özel giriş davranışı gösterirler.
Bunun için de hangi amaç için kullanacağınızı belirtmelisiniz.

İyi çalışmalar.

abı onu bılıyorum eyvallah npn yada pnp olarak çalıstırmayı bılıyorum.. benım soylemek ıstedıgım analog bır gırıs baglayabılırmıyım..yoksa bana illakı analog modul mu lazım.. plc almayı dusunuyorum 14ss serisi fakat moduller cok pahalı geldı bana hemen yapamıycam galıba..suan 24es var onlada sadece puls sayabılıyorum bırde rölelerini kullanabılıyorum...analog gırıs varmı dıye sordum cunku bu 24es degısık yapıda aynı ısı 14ss de yapıyo 10cm bu 20 cm var nerdeyse :) onu merak ettım..

Merhaba,

24ES PLC üzerinde sadece dijital giriş çıkışlar mevcuttur. Üzerinde analog girişi de olan PLC modeli DVP20SX2'dir.
Analog giriş için PLC'nin yanına ilave edilen analog modüller kullanmalısınız, en çok kullanılan ve hızlı yöntem bu şekildedir.
Veya hız gereksiniminiz olmayan yerlerde PLC'niz ile analog modüllerle haberleşerek bilgi okuyabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

abı ben tekırdağ çorluda ıkhamet edıyorum kargoyla yada buralarda bıldıgın benım modul cpu alabılecegım guvenılır bı yer varmı? pahalı olmadan :)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri