220v 50hz ---> 110v 60hz dönüştürücü adaptör lazım.

Elinizden tamir işi gelirmi? İçini açabilirmisiniz?

Eğer açabilirseniz içindeki trafo bilgileri varsa üzerinde atıyorum 110 volt x 14 volt size bu değerlere uygun piyasadan 220 volt x 14 volt trafo alıp içerisine yerleştirerek şebekeye uyumlu hale getirebilirsiniz.

Yada bası transformatör üretici firmalar 220 volt Şebeke voltajını 110 volta dönüştüren trafo sarıyorlar. Uygun güçte bir tane alıp deneyebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Cihazınızın üzerindeki gereksinim 120 volt 2.1 amper yazılmış. Bu ne demektir 120 x 2.1 = 252 watt güç ihtiyacı var demektir. Sizin bu güçten daha fazlasını verebilmelisinizki bu şarj aletiniz çalışsın. Size tavsiyem en az 275 watt yada 300 watt bir transformatör temin etmenizdir.

Tercih size kalmış.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kesin olan 250 vat ama 100 vatta yetebilir tercih sizin. Şarz ettiğiniz bataryanın dolum sırasında çekeceği gücün 100 vatı geçmeyeceği kanaatindeyim. Adresime yakın olsaydınız getirip testini yapardık. Elimde 100 vat var denerdik.

cevaplar için teşekkürler. avrupa versiyonuna göre 100 w yeterli diyor ama hesaplamalara göre de 300 w yeterli. garanti olsun diye 300 lük almak daha mantıklı çünkü cihaza birşey olursa 50 usd yi çöpe atmış olurum 100 w ile 300 w arasında zaten 50 lira fark var.:)

Selam herkese,

Ben soruna çare buldum. Bayağı zaman geçti ancak işine yarayan mutlaka olacaktır.

https://www.amazon.com/LiteFuze-FZ2...Perfect+for+Trimmers,+Shavers+&+Clippers&th=1

Linkte ki ürün hem voltajı düşürüyor 110'a hem de frekansı 60hz'ye çıkartıyor. Ben 40$ a almıştım şimdi 5$ zam gelmiş. Kesinlikle işe yarıyor tereddütünüz olmasın!

Ayrıca verdiğim linkte 500w olanı da satılıyor. 200w benim işimi gördü.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri