2 Twido 1 Hmi Kablosuz Haberleştirme

mkahya09

Üye
2 Adet sistemim var. sistemin biri sabit duruyor, ikincisi alanda devamlı geziyor. 2 sistemi tek panelden kontrol etmeyi düşünüyorum. Haliyle 2 twido 1 adete xbtgt5330 kullanıcam. 2 adet wifi access pointi köprüleyip bir ağ kurmayı düşünüyorum.

1 nci access pointe ethernet kabloyla 1 twido 1 ekran. 2 nci access pointe 1 twido.

Izleme yönetme konusunda bir sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum. 2 bağımsız (2 bit bağımlı) sistemi tek ekrandan takip edicem.

Kafamda 1 soru var. 1 nci plc den 2 ayrı biti (örneğin m0 ve m1 göndermek), gezen sistemdeki plc ye (m0 ve m1 okumak) göndericem. gezen sistemde m0 setlediğimde 1 nci bölgeye çağırıcam, m1 i setlediğimde 2 nci bölgeye çağırıcam. Bunu nasıl yapabilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
paneldeki Action larla 1.plc deki herhangi bir Bit,word,Dword ü 2. plcdekli Herhangi bir bit,word,Dword e eşitleyebilirsiniz.

evet bu şekilde olabilir, 1 nci sistemi bitirdim, 2 nci sistemin malzemelerini dün aldım. Bugün panoyu toplayacağım.

abı bır sey sorcam bendede twıdo plc var bende bır sıstem yapmayı dusunuyorum sımdı çalıştıgım fabrıkada teknıkerım ve sıstem bu butun makınaların arıza kartları bır sekılde twıdo plc ıle butunlestrıp bunu pc de ızlemek ıstıyorum yanı hangı maına ne zaman arıza verırse bunu pcden gormek ıstıyorum bunu nasıl yapalırım lutfen yardım plc da az bılgım var

Viyan
Çalıştığın yeri iyileştirmeyi düşünüyorsun. Bu güzel birşey.
PLC'de az bilgim var demişsin. Bunun üzerine PLC ve PC'yi
haberleştirmeyi düşünerek bir proje oluşturmuşsun. İşe adım
adım başlamanı tavsiye ederim.
İlk olarak PLC ile küçük denemeler yap.
Ondan sonra hangi Scada (PC) programı kullanacaksan onda denemeler yap.
Sonraki adım PLC ile SCADA'yı haberleştirip bu şekilde çalışmalarını yap.
Bu arada haberleşme protokollerinide öğrenirsin.

Makinadaki arızaları Twidoya ne şekilde bildireceksin?
Senin makinan haberleşme protokollerinden birini destekliyormu?
Yoksa arıza ( dijital ) çıkışımı veriyor?
Bunlarıda sorunda açıkça belirtmelisin ki daha detaylı cevaplara ulaşabilesin.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri