2 li anahtarı 3 lü yapma

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ev aldim mutfakta 2 li anahtar var (birisi mutfak lambası diğeri balkon lambası icin) ve bu anahtarın üzerinde mutfak dolabı, dolabın üzerindede boat mevcut. Size sorum ; duvarı kırmadan ikili anahtari iptal ederk yerine üçlü anahtar takmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim. Ekstra takacağım 3.buton mutfağa döşediğim led lambaları yakacak ve led trafosuda boatin yanindaki mutfak dolabının ustunde olacak. Yardımlarınız için simdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
..anahtar ile buat arasında fazladan bir tek damar kablo çekilmesi gerekir.Buat dan trafoya da besleme gitmiş olacak..bu soruyu sorduğuna göre bir elektrikçiye ihtiyaç var..

..anahtar ile buat arasında fazladan bir tek damar kablo çekilmesi gerekir.Buat dan trafoya da besleme gitmiş olacak..bu soruyu sorduğuna göre bir elektrikçiye ihtiyaç var..
Biliyorum elektrik şakaya gelmez ama kendi calabalarimla yapmak istedim. Boattan trafoya kabloyu rahatlıkla çekebilirim. Ayrıca bir kabloda anahtara çekmem gerekiyor sanırım. Ama onu nasıl ve nereden çekmem lazım onu bilmiyorum. Kablo disardanmi gidecek yoksa boattan prize kadar duvarımı kiracagim

İkili anahtarı aç.Anahtarın içinden yakacağın lede kadar borudan tek hat kablo çek.Buattan bir adet nötr bulup ikinci hattıda buradan çek. Led trafosuna bağla.

İkili anahtarı aç.Anahtarın içinden yakacağın lede kadar borudan tek hat kablo çek.Buattan bir adet nötr bulup ikinci hattıda buradan çek. Led trafosuna bağla.
Peki borudan buata kadar kabloyu kılavuz gibi birseylemi götüreceğim. Anahtar ve buat birbirine 45 derecelik acıyla bakıyor arası yaklasik 3 metee

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ev aldim mutfakta 2 li anahtar var (birisi mutfak lambası diğeri balkon lambası icin) ve bu anahtarın üzerinde mutfak dolabı, dolabın üzerindede boat mevcut. Size sorum ; duvarı kırmadan ikili anahtari iptal ederk yerine üçlü anahtar takmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim. Ekstra takacağım 3.buton mutfağa döşediğim led lambaları yakacak ve led trafosuda boatin yanindaki mutfak dolabının ustunde olacak. Yardımlarınız için simdiden teşekkür ederim
3lü komitatör anahtar işinizi görür

Bende üçlü daha önce duymadım sizin sorunuzu görünce google dan yazdım varmış gerçekten ama içi ikili komutatörden farklı değildir 3 giriş 3 çıkış yani

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri