2 li anahtarı 3 lü yapma

Bende üçlü daha önce duymadım sizin sorunuzu görünce google dan yazdım varmış gerçekten ama içi ikili komutatörden farklı değildir 3 giriş 3 çıkış yani
Mağazada gordum satılıyordu bende o şekilde öğrendim. YouTube dan falan baktım ama hiç videosuda yok. Olmazsa aliken sorarım. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz icin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kabloların içinden kılavuz geçmeyebilir. Anahtarın kablolarından birine iki tane kablo bağlayarak çekerseniz daha kolay olabilir fazladan 3 metre kablo elinizde kalır. Kılavuzunuz var ise önce o kablo ile kılavuzu çeker sonra da çektiğiniz kablo ile aynı uzunlukta kabloyu ikisini beraber kılavuzla çekersiniz. Zor değil ama bilenin yapması daha iyi olur.

Kabloların içinden kılavuz geçmeyebilir. Anahtarın kablolarından birine iki tane kablo bağlayarak çekerseniz daha kolay olabilir fazladan 3 metre kablo elinizde kalır. Kılavuzunuz var ise önce o kablo ile kılavuzu çeker sonra da çektiğiniz kablo ile aynı uzunlukta kabloyu ikisini beraber kılavuzla çekersiniz. Zor değil ama bilenin yapması daha iyi olur.
Kablo önemli değilde. Anahtarın kablolarına 2 tane kablo bağlayarak nasıl çekecem onu anlamadım :)

Kullanılan ikili anahtardan buata giden herhangi bir kabloyu sökeceksiniz çekilmiş kılavuz gibi kullanacaksınız.

Biliyorum elektrik şakaya gelmez ama kendi calabalarimla yapmak istedim. Boattan trafoya kabloyu rahatlıkla çekebilirim. Ayrıca bir kabloda anahtara çekmem gerekiyor sanırım. Ama onu nasıl ve nereden çekmem lazım onu bilmiyorum. Kablo disardanmi gidecek yoksa boattan prize kadar duvarımı kiracagim
Anahtara gelen mevcut kabloların yanından getirebilirsin buat da trafoya kadarını yapabiliyorsan orayı da yapabilirsiniz diye düşünüyorum . [emoji1] [emoji1] [emoji6]

Anahtara gelen mevcut kabloların yanından getirebilirsin buat da trafoya kadarını yapabiliyorsan orayı da yapabilirsiniz diye düşünüyorum . [emoji1] [emoji1] [emoji6]
Sizin devreniz de buna benzer bir devre olacaktır
images.jpg

Sizin devreniz de buna benzer bir devre olacaktır Ekli dosyayı görüntüle 47272
Hocam yanlış anlama var sanırım. Söylediğiniz olmaz. Anahtar 1 giriş 3 çıkış. 1 faz gelir, 1.çıkış mutfak lambasına, 2.çıkış balkon, 3.çıkış LED trafosuna girer. Trafo çıkışları da LED e gider. Anahtara 220 v fazı girip çıkar. Standart komütatörün aynısının bir fazlası yani

Hocam yanlış anlama var sanırım. Söylediğiniz olmaz. Anahtar 1 giriş 3 çıkış. 1 faz gelir, 1.çıkış mutfak lambasına, 2.çıkış balkon, 3.çıkış LED trafosuna girer. Trafo çıkışları da LED e gider. Anahtara 220 v fazı girip çıkar. Standart komütatörün aynısının bir fazlası yani
Aynen yanlış anlatım olduğunu bende farkettim. Tekrar hortlatmak istemiyorum ama bu anahtarın açma kapama düğmesine basarak ucuna ekleyecegim krizi açıp kapatacagim , bunun içinde notre ihtiyacım var. Anahtardan fazi buattanda notr u çeksem prizim anahtar kullanarak açıp kapatabilirmiyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri