2 Farklı Şarj Aletini Paralel Bağlamak

Gerilimleri yaklaşık olarak eşit olan 1.8 Amperlik ve 0.5 Amperlik 2 adet şarj aletim var bu şarj aletlerini birbirine paralel bağlamam halinde 2.3 Amperlik bir şarj aleti elde etmem mümkün müdür? Gerilimler arasında ufak farklar var ama bu fark da 20-30 mV'tan fazla değil. Para vermeden şarj aleti sorunumu çözmek istiyorum ama boşa da şarj kablom heba olsun istemiyorum, ona göre kesip biçeceğim.:D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şarz aletlerin akım kaynağıysa sorun olmaz. Gerilim kaynağıysa sorun olabişir.

Şarz aletlerin akım kaynağıysa sorun olmaz. Gerilim kaynağıysa sorun olabişir.
Akım kaynağı derken? Anlayabilmemin bir yolu var mı bunu klasik şarj aleti neticede ikisi de.

Bunlar neyi şarj ediyor? lityum pil mi ? Telefon şarj aletimi ? yoksa akümü şarj ediyor? Oyuncak araba şarj aletimi ? Orjinali ne ve siz ne amaçlı kullanmak istiyorsunuz? Kaç voltluk ve nasıl bir bataryayı şarj ettiğini bilmek lazım.

Ona göre yorum yapılabilir.

Bu biri diğeri de zaten klasik şarj aleti telefonun kendine ait olanı.
Bunlar neyi şarj ediyor? lityum pil mi ? Telefon şarj aletimi ? yoksa akümü şarj ediyor? Oyuncak araba şarj aletimi ? Orjinali ne ve siz ne amaçlı kullanmak istiyorsunuz? Kaç voltluk ve nasıl bir bataryayı şarj ettiğini bilmek lazım.

Ona göre yorum yapılabilir.
Ekte resmi olanla neyi şarj ettiğimi hayırlamıyorum ama düşük güçlü bir şarj aleti muhtemelen ufak radyo vb birşeyin şarjı diğeri de telefon şarjı amacım akımı yükselterek telefona hızlı şarj sağlamak yani lityum pil için kullanacağım. Şarj kablom biraz uzun olduğu için yavaş şarj ediyor normal şarj aletim bu sayede o açığı kapatmak hedefim.

Ekli dosyalar

• 20190808_215208.jpg
    20190808_215208.jpg
    232 KB · Görüntüleme: 45
Pek tavsiye etmem.

Bu tür veya benzer uygulamalar yüzünden telefon patlamaları yangınlar yanma yaralanmalar meydana geliyor. Hızlı şarj için telefonunda uygun olması lazım.

Ben kendi telefonumu hızlı şarj için uygun olsa bile yavaş şarj ediyorum. Hızlı şarj batarya ömründen yiyor aşırı ısı telefonun ömrünü kısaltıyor. Zorunlu kalmadıkça hızlı şarjdan uzak duruyorum.

Pek tavsiye etmem.

Bu tür veya benzer uygulamalar yüzünden telefon patlamaları yangınlar yanma yaralanmalar meydana geliyor. Hızlı şarj için telefonunda uygun olması lazım.

Ben kendi telefonumu hızlı şarj için uygun olsa bile yavaş şarj ediyorum. Hızlı şarj batarya ömründen yiyor aşırı ısı telefonun ömrünü kısaltıyor. Zorunlu kalmadıkça hızlı şarjdan uzak duruyorum.
Tavsiye için teşekkürler.

Uzunluk etken olsa da kablodaki tellerin çapı da önemli, kalitesiz veya ucuz satılan kablolarda ince çaplı teller kullanılır 2A lik cihaza ince kesitli kablo takıp kullanırsanız yine verim elde edemezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri