2 Bağımsız Tek Katlı Yapı Aynı Çanak Antenler

kagem

Üye
İki tane bağımsız ev, aynı çanak antenleri kullanacaklar. Ortak pano ve mahal olmadığından, aktif, elektrikle çalışan multiswitch kullanmam doğru olmaz. 3 Çanak var, çanaklarda 1/4 lnb, 3 tane 1/4 diseqc kullanılsa, her çanak lnb sinden 1 uç, toplamda 3 uç 1 diseqc e girse ve 2 adet diseqc e bağlantı yapılıp, diseqc lerden alınan tek çıkışı eve versem olur sanırım. Farklı bir önerisi olan var mı? Kablo TV den gelen hattı splitter ile bölüp, o 2 diseqc in uçlarına koysam, uygun olur mu? Digiturk uydusundan sanırım tek kablo çıkışı var, orayı da spliter ile ikiye bölüm mü dağıtım yapmam gerek? Teşekkürler.

Son düzenleme:
evlere kaç tane tvde uydu kullanılacaksa LNB o sayıda olmalı. örnek her evde 2 tv var 2 şer tane kablo gideceği için 4 lü LNB kullanmak lazım

2 ayri daire

2 kablo ile antene kadar gider

2 diseq-c odalardan gelen kablo girilir

4 cikisli lnb takili 3 anten. Bu 3 anten diseq-c baglanir.

Bu tur bir baglanti ile 2 dairede bu 3 anten kullanilabilir.

Ama dairede ikinci bir tv calistirilmak istenirse o zaman sikinti baslar.

2 ayri daire

2 kablo ile antene kadar gider

2 diseq-c odalardan gelen kablo girilir

4 cikisli lnb takili 3 anten. Bu 3 anten diseq-c baglanir.

Bu tur bir baglanti ile 2 dairede bu 3 anten kullanilabilir.

Ama dairede ikinci bir tv calistirilmak istenirse o zaman sikinti baslar.
Evlere gelen kablolar, ev içinde multiswitch ile ayrılsa, birden fazla TV kullanımında sorun olur mu? Teşekkürler.

Evlere gelen kablolar, ev içinde multiswitch ile ayrılsa, birden fazla TV kullanımında sorun olur mu? Teşekkürler.

Ayıramazsınız. Multiswitch e 1 uydu için en az 4 giriş lazım. üst band, alt band, yatay ve dikey için 4 giriş lazım. Yukarıdan aşağıya her bir uydu için 4 kablo söylediğinize göre 3 uydunuz var 12 kablo çekebilir misiniz?

Kablo TV sıkıntı çıkarabilir dijital sinyalde diye biliyorum ,eski analogda sıkıntı olmaz tabi hala yayın yapıyorlarsa .

Ayıramazsınız. Multiswitch e 1 uydu için en az 4 giriş lazım. üst band, alt band, yatay ve dikey için 4 giriş lazım. Yukarıdan aşağıya her bir uydu için 4 kablo söylediğinize göre 3 uydunuz var 12 kablo çekebilir misiniz?
Çok teşekkürler. Son bir sorum olacak, kablolu TV ucunu peki, çanak lnb çıkışları gibi, diseqc e bağlamak mümkün, biliyor musunuz?
Kablo TV sıkıntı çıkarabilir dijital sinyalde diye biliyorum ,eski analogda sıkıntı olmaz tabi hala yayın yapıyorlarsa .
Tek bir kablo üzerinden, hem uydu hem kablo TV sorunsa, ikisini aynı antende kullanmak mümkün değil mi? İki farklı anten prizi mi gerekiyor acaba? Teşekkürler.

Sanırım dağıtıcı üzerinden yapılabiliyor. Tam mantığını bilmesem de. İlki Combiner sanırım. İkincisi splitter. İkinci splitter ın görevi ne? TV prizini anladım, modeme neden gidiyor? acaba?

Ekli dosyalar

• 1bc7645c3e7c70535f71dabd9f5a4a9e.jpg
    1bc7645c3e7c70535f71dabd9f5a4a9e.jpg
    133.9 KB · Görüntüleme: 5
  • c5f02e9ac4dc9cdd71380b880bbb1c42.jpg
    c5f02e9ac4dc9cdd71380b880bbb1c42.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Son bir sorum olacak, kablolu TV ucunu peki, çanak lnb çıkışları gibi, diseqc e bağlamak mümkün, biliyor musunuz?

Tek bir kablo üzerinden, hem uydu hem kablo TV sorunsa, ikisini aynı antende kullanmak mümkün değil mi? İki farklı anten prizi mi gerekiyor acaba? Teşekkürler.
Kablo TV kullanıcısıyım, kablo net (internet vb)kullanılıyorsa problem olabilir ,bağımsız kullanılıyor çoğunlukla ,kablo tv de pek istemiyor bu durumları .
Ayrıca kablo TV için şöyle bir konu var inceleyin
https://www.kontrolkalemi.com/forum...v-ve-merkezi-sistem-uydu-yayını.127121/page-2

Analog yayın devam ediyor galiba listesi burda(analog yayını kullanmıyorum)
https://www.fiberkablonet.com/televizyon/analog-kablotv

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri