2 adet float swith ile pompa kontrolü hk?

Merhabalar, bir kazanın üst ve alt kısmında ki birer adet switch i kullanarak motoru çalıştırıp durduran bir devreye ihtiyacım var. Temel çalışma mantığı; kazan su dolduğunda üstteki switche dokunarak motor suyu basmaya başlayacak, seviye alttaki switchten aşağıya inince alttaki switch serbest kaldığında motor duracak.
Ayrıca bu float switch in kumanda sembolü sınır anahtarı ile aynımıdır? birtakım çalışmalar yaptım ama kumanda devresini kurmayı başaramadım. Bu konularda tecrübesiz birisi olarak tecrübeli arkadaşlardan kumanda ve güç devresini kurma konusunda yardımlarını rica ederim.

Merhabalar, bir kazanın üst ve alt kısmında ki birer adet switch i kullanarak motoru çalıştırıp durduran bir devreye ihtiyacım var. Temel çalışma mantığı; kazan su dolduğunda üstteki switche dokunarak motor suyu basmaya başlayacak, seviye alttaki switchten aşağıya inince alttaki switch serbest kaldığında motor duracak.
Ayrıca bu float switch in kumanda sembolü sınır anahtarı ile aynımıdır? birtakım çalışmalar yaptım ama kumanda devresini kurmayı başaramadım. Bu konularda tecrübesiz birisi olarak tecrübeli arkadaşlardan kumanda ve güç devresini kurma konusunda yardımlarını rica ederim.

Merhaba.

Ek'te paylaştığım şema ile, istenilen çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Screenshot_1.png

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
youtube elektrik eğitimi kanalına sorun yardımcı olur

youtube elektrik eğitimi kanalına sorun yardımcı olur
Kardeş kanalın sahibi senmisin? Youtube kanalını popüler yapmak için üyeleri kanala çekmeye çalılır gibi bir durum gördüm.
Az veya çok ne biliyorsanız burda paylaşırsanız, insanlara daha faydalı olabilir siniz, diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,356
Son üye
HiçBilmiyorum

Yeni konular

Geri