2 adet ACS 310 ile 2 adet Fan sürmek- PID kontrol ve Master Slave

Macaneer

Üye
Merhabalar,

2 adet eşit güçte fanı paralel çalıştırmak istiyorum. 2 fan da eşit hızda dönmelidir. Bunu yapabilmek için basınç hedefli PID kontrol olacak. Bir adet Inverter PID kontrolle hızı belirleyecek. İkinci inverter ise ilk inverterden gelen hız verisine göre ikinci motoru sürecek.

Bunu 2 adet ACS310 ile yapabilir miyim? Problem olur mu?

Hedefim, tamamen aynı hızda dönen iki adet fana sahip olmak ve PID kontrol yapmak. Sistemde PLC yok.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Macaneer Merhabalar:
ABB ACS310 kendi içinde PID kontrol desteklemekte olup bunun için ilave plc gerek yok,PID kontrol yaptığınız ilk sürücünün analog çıkışından ikinci sürücü hız referans bilgisi olarak analog inputa girer ve uygun şekilde min max referans noktalarını ayarlarsanız çalıştırısınız.
Eğer fan güçleriniz çok büyük değilse aynı hızda ve aynı anda çalışmasını istiyorsanız bir sürücü ile iki fan sürebilirsiniz,tabi sürücü gücü iki fanın toplam gücüne eşit olmalı.
Kolay Gelsin

Cevabınız için teşekkür ederim. Güçler görece yüksek ve makina da yer sıkıntısı var.
2x15kW motor söz konusu ve Fanlar oldukça pahalı özel ataleti yüksek makinalar. Sistem cevabı hızlı olmayacak diye düşünüyorum.

Tek endişem sistem master-slave çalışırken fazla istikrarsız olması.
Bir de analog sinyalden slave inverteri beslerken analog çıkışın fazla hareketli olup slave inverterde yüksek amper hatası vermesi...

Ben de olabileceği kanaatindeyim Fakat sistem istikrarsız olabilir diye hissediyorum. Deneyip göreceğiz.

Ustam analog çıkışlardan istikrar alamaz isen pulse output var ise o çıkışı kullanırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri