16f84 pic konusunda amatörüm

sahsiaga

Üye
arkadslar cokk acılll bılen varsa ulasın bana ya...pık konusunda amatorumm yazılım ııyıı bılıyorummm ama bunu uygulamaya dokemıyorumm ılk olarakk ıse yansın sonsun ıle basladım yazılımı yazdım ısısda derledım bı guzel ve cok guzel sonuc aldım ama bunu gercek hayata dokemedım pıke enerjı ben sole verdım vdd ucundan bı tel cektım vede led den bı tel cektım negatıf kutbundan yanı ve bunları 5 volt enerjı verdımm led yandı sonmedı ılk olarak bana anlatın bastan ne nasıl olur dıee....teskkurler:(

Sadece besleme vermişsin, bunun yanında pic'in çalışması için birkaç komponent daha gerekiyor.

400px-PIC16F84_minimum.jpg

t yıldızakında dedği gibi olucak osilator ve 4 mcrleye 10klık bir irenç verebilirsin ve sonra çalışır fakat belkide yazlılmını yanlış olabilir sana yazıim istresen bir tane

DEFINE OSC 4
TRISA=0
TRISB=0
PORTB=0
PORTA=0
BASLA:
PORTB=$FF
PAUSE 1000
PORTB=0
PAUSE 1000
PORTA=$FF
PAUSE 1000
PORTA=0
PAUSE 1000
GOTO BASLA
end

burda porta ve portb yi çıkş yaparak ledlerin 1 saniye aralıklrala yanıp sömesi gibi bir yazılım yazdım umarım işine yarar

kardesımm eyvalhh cok saoll cvp yazdıgın ıcın yazdıgım prog.
DONGU:
HIGH PORTB.4
PAUSE 2000
LOW PORTB.4
PAUSE 2000
GOTO ONGU
END

YANII MESALA SEN VSS DEN SONRA 5 VOLT VERMISSIN ONUN UCLARINI PILE NASIL BAGLIOSUN KI BIDE TOPRAKLAMA NASIL YAPTIN MUKKAKK SENLE IRTIBATA GECMEK GEREKK ZAMANINI ALMAK ISTEMIYORUM

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri