12V Serid Lede 14V adaptor problem olur mu

Hocalarim saygılar bi soru soracam bende 2metre 12V serit led var bi de modem adaptoru var 12V 1,5A yazıyo ama multimetrede 14V cıkıyo, problem olur mu led e uzun vadede zarar verir mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2m LED için adaptör akımi olarak sınırda kalabilir. Uzun süre çalışırsa adaptör bozulabilir.

LED 14 voltta tabi ki daha kısa sürede arizalanir. Ama ben masa aydinlatmasi olarak aynı şekilde kullaniyorum

Hocam sagol cevap icin👍 Cektigi akimi multimetreyi seri baglayarak olctum 1,1A idi adaptor zaten 1,5A , amperde sikinti yok bence ama Volta takildim dediginiz gibi! Bu adaptorun icini acip direnc yada diyot atsam ve 12V a dusursem. Var mi aceba burda boyle bir konu basligi?

2m LED için adaptör akımi olarak sınırda kalabilir. Uzun süre çalışırsa adaptör bozulabilir.

LED 14 voltta tabi ki daha kısa sürede arizalanir.
İçini açmana gerek yok. şerit LED girişine birkaç seri diyot koyabilirsin.

İçini açmana gerek yok. şerit LED girişine birkaç seri diyot koyabilirsin.
Sagolun Hocam ,diyotun lazim olacagini bildigim icin elektro markete gittim bana 2 V dusurucek diyot ver dedim , cocuk gencten biseydi anlamadi heral “abi onlar model model 4001vs vs var dedi “yardimci olamadi, siz nasi bi diyot tavsiye edersiniz 2v dusmek icin
Saygilar

Hocam cok sagolun 👍
Son bisey 5V 2A bi adaptor var 6V a cikarmam lazim omron tansiyon aleti icin. Icini acip condensator diyot bisey degistirip yapmam mumkun ?

5 volt çalıştırır zaten. +/- kutupları kontrol edip deneyebilirsin.

Tmm hocam alet pahali patlatmayim diye sordum. Bir de orjinal sarz aleti 0,5A bendeki sarz aleti 1A , kisitli bilgime dayanarak amperin bole olmasi gerekiyo dimi zaten bu arada 4 tane AAA 1,5V pille calisiyo

İstersen 50 amper tak değişen birşey olmaz. Piller bittikçe 1.25volta düşse bile alet çalışır. 4x1.25 = 5 volt yapar zaten.