12v 4ah Akü Şarjı

Salih445

Üye
12volt 4ah akümü oto teybine takmak istiyorum. Bende 12voltluk 500mah ve 1ahlık iki tane adaptör var bunu teybe takınca yüksek baslarda ve seste enerji vermeye kesiyorlar. Akü de istediğim kaliteyi alıyorum fakat bu adaptörler ile hem şarj olup hemde teybi çalıştırabilir mi? Aküyü şarj olurken kullanmak ömrünü bitirir mi? Ben daha adaptör ile nasıl aküyü şarj edeceğimi bilemiyorum. Kısacası teybi kullanırken 4amper 12volta ihtiyacım var ama kullanmazkende akünün. Dolmasını istiyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elimde 32voltluk 650mahlık adaptör var bunu için devresini yapmama yardım eder misiniz?

Adaptörlerinizi ve akünüzü paralel olarak çalıştırın. Yeterli gelmez ise 32 voltluk adaptörünüze 15 vat 27 ohm seri direnç bağlayarak şarzını yapabilirsiniz. Gerilim kontrolu olmadığından akü voltajı sürekli kontrol altında olmalı. Kafanız rahat olsun istiyorsanız akım sınırlamalı gerilim kontrollü şarz devresi yapmalısınız.

Adaptörlerinizi ve akünüzü paralel olarak çalıştırın. Yeterli gelmez ise 32 voltluk adaptörünüze 15 vat 27 ohm seri direnç bağlayarak şarzını yapabilirsiniz. Gerilim kontrolu olmadığından akü voltajı sürekli kontrol altında olmalı. Kafanız rahat olsun istiyorsanız akım sınırlamalı gerilim kontrollü şarz devresi yapmalısınız.
32voltluk adaptör için var mı?

32 volt adaptör hp yazıcı için olanlardanmı. LM 317 li şarz devrelerinden kullanabilirsiniz. Gerilim farkı büyük olduğundan sogutucunuzu biraz büyük şeçersiniz.

32 volt adaptör hp yazıcı için olanlardanmı. LM 317 li şarz devrelerinden kullanabilirsiniz. Gerilim farkı büyük olduğundan sogutucunuzu biraz büyük şeçersiniz.
Hp yazıcının adaptörü evet. Ev işlemci soğutucusuyla dolu lm317 ile devre varsa linkini verir misin?

Akü şarjında uzun süre devrede olacağından tek entegrede ısı sıkıntı yaratabilir. Tek entegre yerine iki tane kullanarak ısı paylaştırılabilir. Önce 24V regüle devresi ardından 12V regüle devresi ile kademeli geçiş yapabilirsin. Maliyet ve işçilik biraz artar ama devre daha sağlıklı çalışır. Ayrıca 24V çıkışını başka ihtiyaçlar için de kullanılabilir.

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri