1200 plc baykon profinet cihaz bağlantı

ika1986

Üye
Merhaba arkadaşlar 1200 plc ile baykon indikatör ciazını haberleştirme yapıp değer okuyorum. Fakat haberleşme koptuğunda bir uyarı biti almam lazım siemensin Diagnostic bloklarını epey inceledim ama istediğim şekilde çalıştıramadım bunun en kolay yolu nedir acaba bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
GET-DIAG kullanabilirsin bağlantı varsa true yoksa false verir resimdeki gibi kullanabilirsin
Ekran Alıntısı.JPG

bu oluşturduğum örnek profinet cihazlarının bağlantı varmı yokmu olduğu bilgisini veriyor bunun için HW_ANY diagAdress doğru girmen gerekiyor
device networks kısmında oluşturduğun GSD dosyası (baykon için olanı ) sağ tıkla özellikler system constants kısmında gerekli adresler yazıyor hadware identifier ethernet port için olanın adresini ya kabloyu çıkarttığında haberleşme var yada yok uyarısı alırsın

bu oluşturduğum örnek profinet cihazlarının bağlantı varmı yokmu olduğu bilgisini veriyor bunun için HW_ANY diagAdress doğru girmen gerekiyor
device networks kısmında oluşturduğun GSD dosyası (baykon için olanı ) sağ tıkla özellikler system constants kısmında gerekli adresler yazıyor hadware identifier ethernet port için olanın adresini ya kabloyu çıkarttığında haberleşme var yada yok uyarısı alırsın
Uzun zamandır yeni okuyorum. Olayı şu şekilde çözmüştüm. Baykon kablo bağlıykende kopukkende bir datadan farklı sayılar gönderiyordu onları karşılaştırıp hallettim.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri