12 volt hasta odası?

sabit akımlı değilse işini görür , akımı yettiği sürece. sabit akımlı led driverların voltajı alçalıp yükselebilir. fakat akü daha iyi bir çözüm. anlık yüksek akımlara tahammülü yüksektir.
Dc tesisatın korozyon gibi bir mahzuruda vardır.
Abim oda içersinde aküyü monte edebilecegim bı yer yok..oda içinde küçük bı sigorta kutusu var..onu biraz büyütüp icine trafoyu yerlestirebilirim..yalnız benim kafamı karistiran su..LED trafosundan aydinlatma linyesine giden kabloları bağladım diyelim..25 amperlik trafo kullandım örneğin.bu akıma uygun armatür hali hazırda bulabilirmiyim..hangi değerlerde bı armatür anahtara basınca çalışabilir mesela

Her odaya uygun güçte inverter ve redresör konulabilir..güç büyük..
300 ampere yakın bir akım söz konusu..
300 amperi.nasil buldun ustam.?..oda içindeki lambalar 12 volt çalışacak..birde prizler 12 volt olacak..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
.. odanın gücünü 12 V a böldüm..
3500÷12

12vac mi 12vdc mi.
ac ise bir trafo le yapilabilir.
fakat 24v yada 30v daha uygun olur. neticede yine insanı çarpmaz fakat kablo çapını düşürür.
eğer dc tesisat kurmak istersen devamlı şarza bağlı bir akü daha uygun olur.
Abim.kablo.capi demissinzya..zaten prizlere 2.5 nya çekili..ben sigorta kutusunun oraya trafoyu koyup sigorta çıkışlarını trafoya baglicam..kablo.kesitleri aynı kalacak

.. odanın gücünü 12 V a böldüm..
3500÷12
Anladım..25-30 amper ile cozemeyiz o zaman doğrumu ustam

.. 220 V priz gerekli olabilir..
uygun bir yere korumalı şekilde konulur.. herhangi bir tıbbi cihaz kullanmak gerektiğinde ne olacak...

.. 220 V priz gerekli olabilir..
uygun bir yere korumalı şekilde konulur.. herhangi bir tıbbi cihaz kullanmak gerektiğinde ne olacak...
Ustam zaten burası gostermelik olacak..küçük güçlü buzdolabı lambalar vs çalışsa kafi..onay alınınca tekrar eski haline dönecek.30-40 amper trafo işimi görür gibi..zaten diğer türlü dediginiz gibi devasa trafo koymak gerekli..220 volt hiç bir şekilde istenmiyor.sacma sapan isler

Her oda için ayrı adaptör olmalı. Hem
kablo kesiti fazla olur. Hem de gerilim
düşümü sınırların dışına çıkar.

Üstad DC olacak..DC LED trafosu işimi görür mü?25-30 amper

Üstad 12 volt DC ye nasıl donusturum odayı sen buna cevap ver..çocuk korumali prizi filan geç.sacma sapan yorumlarını kendine sakla.220 volt ile çalışan cihaz 12 voltla calsirmi diye bir soru sormadım!..prizlere carpilmayi önlemek için ne yaparım diye birşeyde sormadım..oda şuan 220..lambalar ve prizler 12volt olacak..adam ölçü aletini soktgu zaman DC 12 yi görecek..oda içerisindeki toplam güç 3-4 kW düşün.hade bakem
Saçma sapan yorumlarım bana kalsın. O zaman benden bir saçma sapan soru. 12VDC priz ne çalıştıracak? Burası ev mi hastane mi? Göstermelik demişsiniz. 12v buzdolabı olsa ne olur olmasa ne olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri