12 volt dc akımdan 250-300w güç nasıl alırım

Berkay2471

Üye
arkadaşlar meraba ben bi ses sistemi projesi üzerinde çalışıyorum 200 watt lık bi anfim var fakat bunu destekleyecek 12 volt dc güç kaynağı bulamadım ne yapabilirim transformatörler var ama ac olarak veriyor köprü diyot kullanarak dc ye çevirsem güç kaybı yaşarmıyım dc olarak veren transformatörler de çok pahalı ali express te bitane buldum 132 tl 300 va bu işimi görürmü köprü diyotla kullansam yardımcı olurmusunuz ? AliExpress tekinin linki:https://tr.aliexpress.com/item/volt...nsformer-300VA-Powertoroidal/32478789034.html

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim ama led trafosu boyut olarak çok büyük bana daha kompakt bişey lazım 17 cm ↔️16 cm↕️ ve derinliğide 10 cm derinliğinde kutunun içine sığacak kadar küçük bişey olması lazım elimde bir adet dc veren trafo var ama gücü yetersizdc olması da önemli değil zaten diyotla çeviririm sorun olmaz ama en az 250 w veren sadece trafo lazım kullanım amacım 50w+50w+100w bi anfi var kutuda takılı elimdeki trafo 12 volt 7 amper güç veriyo yetersiz kalıyo ben bunun içinde kullanmak istiyorum dışında ayrı bir kalabalık olsun istemiyorum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri