12 V AC 220 V 3000 W Trafo Sarımı

neren:) abı sagol yok cevap vermemek sundan bırazz ınternetten gerı kaldım ondan aslında ben bu trafoyu sundan ıstıyorum pıyasada ınvertor var bılırsın bunun aynısını kendım yapmak ıstıyorum ama ılk once trafo yu cozmem gereklı bu neden le bunun ustune dustum.umarım yaparım aslında elımde ne nuve var nede bır cıkrık hıçbır şey mevcut degıl ...

abı bu arada sana şunu sorsam belkı bılgın vardır. ben de bır adet ınvertor olsa orn:1000w cıkıs gucu olan 220 v luk bır cıhaz buna kendı sardıgım trafoyu monte etsem olurmu yanı gucu arttırmıs olup cıhaza elektronıge zarar vermeden dızce kullana bılırmıyımm teşekkurler ılgınız ıçın
yeğenim neden olmasın.seni takdir ediyorum çaban için.keşke yakınımda olsan.çok yardımım olurdu.ayrıca trafo dediğimiz nesne demir, nüve, bakır tel, voltaj, ve manyetik ortamdan oluşan devredir.demir dediğimiz sac paketleridir.silisyumlu saclarda oluşur..nüve bobin telinin sarıldığı makaradır.bakır tel ise üzeri emaye ile sırlanmış izole edilmiş bakır teldir.uygun hesap edilen bu cihaz manyetik alan etkisi ile sekonderde spir sayısına göre voltaj indüklenir.
her şey bire bir olmalı(inverör güvü ile trafo gücü
hayırlı ramazanlar çıkıyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şunuda akıldan çıkarmamak gerekir Trafo ile güç yükselmesi gibi bir konu mümkün değildir.Mesela 3 KVA bir trafodan 5 KVA güç elde edemezsiniz,fakat akım ve gerilim oranlarını değiştirebilirsiniz.

arkadaşım ben bu invekter devresini yaptım trafoyuda kendim sardım.trafo gücü nekadar büyük olursa okadar cıkış gücü elde edersin devreyi sen kendinmi düzenledin yoksa satınmı aldın.ben kendim yaptım devreyi.şayet sen yaptıysan trafonu n gücünü artdır bişey olmaz trafo icin nüve yi temin edecegin yer ise 250watlık sokak lambası balansını kullana bilirsin kolay gelsin MEASEN40

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri