12 v 34 v donusturme

garaj13

Üye
öncelikle mrb yeni katildim gruba benim sorun bu bana 12 v elektirigi 34 v donusturecek direnc lazim 3 giris 3 cikis olacak bunu nerelerde yapabilirim yada hazir bulabirmiyim

kullanagim yer:
arabamin far beyni bozuldu ve beyin pahali bende orjnal ampulu uzun kisa tek devre d1s ampulu arabanin tesisati beyni 12 v gonderiyor beyin 34 v cevirip ampule guc veriyor beyin bozuk olunca ampul 12v calismiyor bende boyle bsey dusundum ampulde 3 kablo var yardimlarinizi bekiuorum..

Ampuller yüksek watlıdır muhtemelen.
Voltajı bir şekilde yükseltseniz bile akım olarak pek yüksek akım elde edemezsiniz sanırım.

Burada ampulun tipini surme teknigini bilmek gerekiyor.

Bilmeden olur diyemeyiz. Lamba led mi xenon mu yoksa normal enkandesant tip mi ( flamanli olsa voltaj neden yukseltilsin ki)

Lamba degisik tip ise o lambanin surme teknigini bilmemiz gerekiyor. Oyle hadi voltani yukselttik bagla gitsin ile olmuyor malesef.

Birde direnc ile voltaj yukselmez. Dc voltaji yukseltmekte ayri bir teknik istir.

Kolay gelsin.

Burada ampulun tipini surme teknigini bilmek gerekiyor.

Bilmeden olur diyemeyiz. Lamba led mi xenon mu yoksa normal enkandesant tip mi ( flamanli olsa voltaj neden yukseltilsin ki)

Lamba degisik tip ise o lambanin surme teknigini bilmemiz gerekiyor. Oyle hadi voltani yukselttik bagla gitsin ile olmuyor malesef.

Birde direnc ile voltaj yukselmez. Dc voltaji yukseltmekte ayri bir teknik istir.

Kolay gelsin.
hocam xenon ampul hani benim icin ampulu yuksek yanip yanmamasi onemli degil aracimin muanesi geciyor ampulun arrkasinda 34 v yaziyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri