110luk arızalı transformatörü 220 ile değiştirmek

Merhaba,
Eşim yurt dışından şu cihazı çok beğenerek almış:
ICF-C414 | AM/FM Clock Radio | Sony | Sony Store USA

Yalnız cihaz 110V. Biz 110/220dir nasıl olsa diyerek yalnızca çevirici ile fişe takma hatasında bulunduk, tabii cihazın ışıkları yandı ve 2 saniye içerisinde gitti.

Cihaz pahalı bir şey değil ama dışarıda bulamadım, yapabilirsem eşime hoş bir sürpriz olacak.

Cihazın içinde herhangi bir yanık patlak vs. bulamadım. Aşağıdaki transformatöre voltmetre ile baktım, elektrik geliyor ama çıkış vermiyor, cihaz muhtemelen çalışıyor gibi geldi. Aletin kodundan baktım, 110V alıp 6V 120mA çıkış veriyor. Bunun 220V için olanını bulup taksam çalışır gibi duruyor. Nereden ne isimle alabilirim? 6V 120mA çıkışlı transformatör desem olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

6 Volt 1Watt transformatör olarak alabilirsin. Ama çift çıkışı var gibi, 4 kablo çıkıyor öyle değil mi. Yok biri giriş diğeri çıkış diyorsan problem yok. Ayrıca bu transformatörü de yanında götür. Ebat olarak da yakın bir ebat almanda fayda var. Gerekirse 4 Watt da alabilirsin, farketmez. Zaten bu ebatta dersen çıkarır verirler.

Merhaba,
Eşim yurt dışından şu cihazı çok beğenerek almış:
ICF-C414 | AM/FM Clock Radio | Sony | Sony Store USA

Yalnız cihaz 110V. Biz 110/220dir nasıl olsa diyerek yalnızca çevirici ile fişe takma hatasında bulunduk, tabii cihazın ışıkları yandı ve 2 saniye içerisinde gitti.

Cihaz pahalı bir şey değil ama dışarıda bulamadım, yapabilirsem eşime hoş bir sürpriz olacak.

Cihazın içinde herhangi bir yanık patlak vs. bulamadım. Aşağıdaki transformatöre voltmetre ile baktım, elektrik geliyor ama çıkış vermiyor, cihaz muhtemelen çalışıyor gibi geldi. Aletin kodundan baktım, 110V alıp 6V 120mA çıkış veriyor. Bunun 220V için olanını bulup taksam çalışır gibi duruyor. Nereden ne isimle alabilirim? 6V 120mA çıkışlı transformatör desem olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

demek ki trafo çıkışı 6 volt.220/2x3 volt bir trafo kullanabilirsiniz yada 220/2x6 volt trafonun 6 volt kademesini kullanır cihazı çalıştırabilirsiniz.ayrıca eğer elinden geliyor ise elindeki trafoyu söker bu trafonun girişinde çıkışında sigorta olarak minik dirençler koyarlar.arızalı direnci iptal edebilirsin aynı trafoyu tekrar orjinalmiş gibi kullanmaya devam edersin.

acaba a3 pil ile denedinizmi ??

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri