10s BMS Deşarj Çıkışından Enerji alamıyor.

Arkadaşlar merhaba elektrikli bisikletim var üzerinde 10s bms var. Şarj ve deşarj çıkışları ayrı Şarj girişinde 41.6 Volt enerji var görüyorum. Fakat bms çıkış deşarj kısmına enerji gelmiyor sizce neden olabilir.
Resim örnektir ama bms devresi aynı buna benziyor şarj girişinden istediğim voltajı alıyorm deşarj girişinden voltaj alamıyorum.

Ekli dosyalar

• bms10s.jpg
    bms10s.jpg
    124.8 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar cevap yazan olmamış ama başına gelen olur ben yazayım son çare bataryayı söktüm ve bms devresine ulaştım tek tek çıkışları kontrol ettiğimde 1 serinin voltajının 1 volt olduğunu gördüm muhtemelen o seride pil bozuk veya kış diye batarya köşede yatıyodu voltajı düştü. Tekli olarak o seriyi şu an imax b6 ile şarj ediyorum inşallah toplar.
25FE28E5-3F10-4C49-ABE4-F3B17AC4CFD7.jpeg
Ekli dosyayı görüntüle 94360
EC21DAF0-4A29-4D59-BC6A-41F7E586B465.jpeg

Konuytu yeni gördüm. Bende hücre gerilimlerini ölçün diyecektim. Siz çözüme ulaşmışsınız.

Umarım hücre kendini toparlar. Gerçi lityum pillerin bu gerilime düşmesi hayra alamet değildir. Lütfen ısınma ve yangın riskini göz önünde bulundurarak çalışın.

Konuytu yeni gördüm. Bende hücre gerilimlerini ölçün diyecektim. Siz çözüme ulaşmışsınız.

Umarım hücre kendini toparlar. Gerçi lityum pillerin bu gerilime düşmesi hayra alamet değildir. Lütfen ısınma ve yangın riskini göz önünde bulundurarak çalışın.
Teşekkür ederim hocam vallahi başında bekliyorum önlemlerimi aldım şimdilik sıkıntı yok 500ma akım aldı 3,80 lere kadar çıktı hücre voltajı içinde pil bozuksa biraz zor olacak değiştirecek kadar güvenemiyorum kendime :)

Bms in algilayacagi voltaja kadar yükselmiş.

Balanslamayi kendiside yapabilir yada paketteki diğer piller kac volt ise imax ile o voltaja kadar sarj edip sonra tümünü sarj edin bakalım.

Verim alabilecekmisiniz gorelim. Buradan dönüş yaparsanız sevinirim.

Hocam imax ile şarj edip topladım. Bisiklete taktım çalıştırdım çalıştı malum kış ayı bisiklet balkonda bataryayı tam şarj etmedim taktığımda 41.3 volt vardı ön ışığı ekranı açık yaklaşık 1 saattir bu şekilde ve bunun yanında 4km oldu el gazı ile dip gaz olarak ara ara tekerleği biraz yukarı kaldırıp 39km/h yaptırıyorum. 41.3 volt ile boşta 39km hız yaparken batarya yığılma vs. olmuyor. 41.3 sabit veriyor bisikletin üstüne basıp gaz verip motoru zorlayıncada 38.8 voltlara kadar düşüyor kendini ileri atıyor normaldede öyleydi zaten. 1 saatir oynamama rağmen batarya hala boşta 41.2v veriyor. Sanırım kurtardım gibi durumu teşekkürler ilginize...

Elinize saglik.

Bataryayı bir kaç döngü sarj deşarj ederseniz değerler yerine oturacaktir.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri