1000 mt 200kW motor beslemesi

3*35+16 gerlim dusumunu falanda hesaplarsak en

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bence motorun yanına trafo kurun yakınında yüksek gerilim varsa yakınında

Peki trafo kullandıgı zaman aradakı 1000 mt mesafeyı hangı kablo ıle cekmesı uygun olur.ne olmalı kablo kesıtı

___

arkadaslar.Pekı trafo kulladıgında 100 mt reye cekecegı kablonun kesıtı ne olmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
tarfo konusunda katılıyorm...
enerji verimliligi Bakım maliyeti acısından orta vadede cok yararını gorursun ....

Arkadaşlar atladığınız hususlar var siz sadece NYY kablo ile XLPE kablo maaliyetini hesap ediyorsunuz. Hani bunun;
Trafosu, trafo direği veya monoblok köşkü, seksiyoneri, topraklaması, A.G panosu, sayacı, kompanzasyonu, özel hat aboneliği,proje çizim ve onay masrafları. O.G. alternatifi çok ama çok tuzluya mal olur. Bu işler öyle bakır maaliyetinin mukayesesi ile bitmiyor maalesef.

bence trafo koymalısınız.
güç kabloları,ampermetre,start stop için kabloyuda dusunecek olursak 1000m cok uzun mesafe.
ag tasıdıgınız durumda kesitleriniz cok yuksek cıkacak,kabloları motorun klemens kutusuna almanız guclesecek
ayrıca trafo koymanız durumda ilerleyen zamanlarda o bolgede extra enerji alabileceginiz alterne
tifiniz olur

dostlar benimde bir sorunum var 1000 mt mesafede 60hp 45 kw dalgıç çalıştırıcam ben 240 mm alminyum kabloyla hesapladım %5,3 düşüyor oda 21 volt gerilim düşümüne sebep oluyor trafo özel 160 kva direk trafodan alırsak maximum % 5 geçmeyecek biliyorum ama bazen öyle oluyorki % 9 la bile çalıştırdıgmız yerler var 320 mt 50mm alminyum kabloyla 50 kw motor çalıştırıyorum benim bu 1000 mt çalıştıracagım motora yöredeki bütün elektirikçiler olmaz diyor maliye 27 bin ytl bende deim olur adamm dedi teminat bende arabamı teminat verdim

Moderatör tarafında düzenlendi:
yanı 1 km uzaklıkta 45 kw motoru çalıştırabilirsin yalnız sebeke umarım çok problemli degıldır sulama işi ile ugrasan bi arkadasım var o sekılde farklı tarlalarda sulama ihtiyacını karsılamak için kuyu motorlarını çalıştırmakta ama

Motor yüksek momentle kalkış yapıyorsa şebekede baya dalgalanma yapabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri