100-110v bulaşık makinesi motorları ne işe yarar?

Kazuya5587

Üye
Elimde 5-6 tane, motor kısmı sağlam, rezistans kısmı bozuk bulaşık makinesi sirkülasyon motoru var. Bu motorlar atıl vaziyette ve 100v. Bir tanesini 220v ile kısa bir süre çalıştırdım ve ısınmaya başladı. Bu motorlarla ne yapabilirim? Atmak istemiyorum ancak ne yapacağım konusunda yani çalıştırma konusunda pek fikrim de yok açıkcası. Nasıl Şebeke elektriğinde çalıştırabilirim?
bir tanesinin bilgilerinin yazılı olan alt kısmın fotoğrafını atıyorum.

1704830619667.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sökerken baktınız mı bağlantılara orda nasıl çalışıyor, 100 v 150 hz diyor sürücülü heralde sürücüyle çalışıyordur makine üzerinde

sökerken baktınız mı bağlantılara orda nasıl çalışıyor, 100 v 150 hz diyor sürücülü heralde sürücüyle çalışıyordur makine üzerinde
Aynen kart komut veriyor. Başka türlü 100v nereden bulacak. 1500-2000tl fiyatı olan motor, rezistans arızası yüzünden çöp. Bir şekilde bunu çalıştırabilsek belki bahçe falan sulanır. Ne bileyim...

100 volt 150 hz şartlarını sağlamadan çalıştıramazsınız.

Hadi frekansı şebeke ile aynı tuttunuz voltajı düşürdünüz bu sefer pompa düşük oranda su transfer eder çalışır mı çalışır ama verimli olmaz.

Bu pompa için sürücü şart. Başka türlü çalışması mümkün görünmüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri