10 ton vinç kaldırma motoru yardım

merhaba işyerimizdeki 10 ton kapasiteli gezer vinç mayna yaparken fren kaçırıyor virada sıkıntı yok frenin yeni takılmasıda sorunu çözmedi ,fren direk motorun şaftında değil redüktörün 2 ci dişililerine bağlı eski sanzuman oldugu için. motorda bilezikli asenkron motor oldugunda baskı yaylı freni motorun şaftına baglayamıyoruz kaçırmanın sebebini bulamadığımdan yeni motor alıcam fakat, sincap kafesli motor almayı düşünüyoruz direk motorun arkasına balatayı koymak için motor gücünü nasıl tayin etmeliyim şu andaki motor kw sı bilinmiyor ama boşta 14 amper çekiyor sanzumanında gücü bilinmiyor . vinç 10 ton kaldırıyor fakat testlerde 6 tonda maynada 30 santim kaçırıp duruyor .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba işyerimizdeki 10 ton kapasiteli gezer vinç mayna yaparken fren kaçırıyor virada sıkıntı yok frenin yeni takılmasıda sorunu çözmedi ,fren direk motorun şaftında değil redüktörün 2 ci dişililerine bağlı eski sanzuman oldugu için. motorda bilezikli asenkron motor oldugunda baskı yaylı freni motorun şaftına baglayamıyoruz kaçırmanın sebebini bulamadığımdan yeni motor alıcam fakat, sincap kafesli motor almayı düşünüyoruz direk motorun arkasına balatayı koymak için motor gücünü nasıl tayin etmeliyim şu andaki motor kw sı bilinmiyor ama boşta 14 amper çekiyor sanzumanında gücü bilinmiyor . vinç 10 ton kaldırıyor fakat testlerde 6 tonda maynada 30 santim kaçırıp duruyor .
Böyle bir revizyonun altına kendi şahsi gayretinizle ve sorumluluk altına girerek yapmanızı tavsiye etmem . Yapılmasını düşündüğünüz iş o kadar basit hesap ve ölçümlerle yapılabilecek bir iş değil . Bu noktada profesyonel firmalardan görüş ve teklif alın . Yapılan Bakım ve revizyon kayıt altına alınsın. Büyük ihtimal size köprü ve kediyi ya da sadece kediyi komple değiştirmeyi teklif ederler. Sizin dediğiniz gibi bir revizyonu ancak merdiven altı bir firma yapar .

mevcut frenin ve motorun fotoğrafını ekleyebilirmisiniz ? fren disk balatalı ve manyetik bobinlimi onu merak ediyorum

redüktörün 2. dişlisine nasıl bağlamışlar ? enteresanmış

10 ton vinç de 10 tonu dakikada kaç metre kaldırıyor. halat donanımı kaçtane ve bu devam eder.
blezikli asankron motor diyorsun 14 amper çekiyor ise MT-112-6 tipine tekâmül eder
MT-112-6 Bilezikli asankron motor değerleri şunlardır.
KW = 5
Volt= 380/220 Yıldız / üçgen
Amper=14 /24.5
Rotor Volt= 205
Rotor.Amper.= 16,7
dk/dv = 925.
vinçin freni orijinal ise balatalar uygun deyil. baskı yayları ayarı bozuk. veya kasnak parlamış olabilir.

10 ton vinç de 10 tonu dakikada kaç metre kaldırıyor. halat donanımı kaçtane ve bu devam eder.
blezikli asankron motor diyorsun 14 amper çekiyor ise MT-112-6 tipine tekâmül eder
MT-112-6 Bilezikli asankron motor değerleri şunlardır.
KW = 5
Volt= 380/220 Yıldız / üçgen
Amper=14 /24.5
Rotor Volt= 205
Rotor.Amper.= 16,7
dk/dv = 925.
vinçin freni orijinal ise balatalar uygun deyil. baskı yayları ayarı bozuk. veya kasnak parlamış olabilir.
Bilezikli asenkron motor içinde yıldız üçgen var mı üstadım. İlk defa duyuyorum.

yarın resim atıcam arkadaşlar vinç zaten hurdalardan toparlanan bir vinç motor ve sanzumanda hiç bir etiket yok boşta rotoru kısadevre olarak çalıstırdım vinç kedisi yere indirdiğiğimiz zaman 14 amper çekti halat donanımı çift donanım 4 halat var yani motor 900 denir tambur ise 30 devirle dönüyor . reduktorun ıcınde kavramalar var 3 adet ama çalışmıyor ıptal edilmiş . fren ise 20 kgm fren var maynada 30 cm kaçırma sebebiyle bizde freni güçlendirdik fakat aynı oranda kaçırma tekrar oluyor şöyle düşündük maynada yük var iken sanzumanın gucune fren gec tutuyor onun için yeni motor almayı düşündük fakat bilezikli asm artık üretilmiyormuş onun için sıncap kafeslı alıcaz 15 kwlik . frenıde motorun arkasına baglıcaz gelişmelerden size haber vericem teşekkürler

ilk kalkınmada bilezikli asm moment yüksek peki sincap kafes bu yuku kaldıramazmı sizce

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri