10 tane bungalov'un kendisine ait olan havuzların elektrik beslemesi nereden?

Sorgulayan

Üye
Bir forumda denk geldim. 3 tane çözüm söylemişler ama bana garip geldi.
1 site içinde 10 tane bungalov var. Herbirinin önünde 7'ye 3 metre genişliğinde havuz var. Bu havuzların aydınlatması ve sirkülasyon motorunun enerjisi nereden gelmeli?

Birisi her bungalovun kendi sayacı var. Herbir bungalov'un kendi sigortasından (monofaze sistem) hem bungalovu, hem havuz aydınlatmasını hem havuzdaki motoru besleyebilirsin demiş. Tabi kesicileri doğru koyarak...

Diğeri ise sitenin ADP panosunan ayrı bir sayaç koyup ordan 10 tane havuz hem aydınlatma hem mekanik olarak beslenmeli demiş

Diğer ise havuz aydınlatmaları her bungalovun kendi sigortasından, motoru ise site girişindeki ADP panosundan olmalı denmiş...

Cevaplar tuhaf geldi bana. Sizce hangisi doğru...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1 site içinde 10 tane bungalov var. Herbirinin önünde 7'ye 3 metre genişliğinde havuz var. Bu havuzların aydınlatması ve sirkülasyon motorunun enerjisi nereden gelmeli?

Birisi her bungalovun kendi sayacı var. Herbir bungalov'un kendi sigortasından (monofaze sistem) hem bungalovu, hem havuz aydınlatmasını hem havuzdaki motoru besleyebilirsin demiş. Tabi kesicileri doğru koyarak...

Diğeri ise sitenin ADP panosunan ayrı bir sayaç koyup ordan 10 tane havuz hem aydınlatma hem mekanik olarak beslenmeli demiş

Diğer ise havuz aydınlatmaları her bungalovun kendi sigortasından, motoru ise site girişindeki ADP panosundan olmalı denmiş...

Cevaplar tuhaf geldi bana. Sizce hangisi doğru...
Burası yönetimi olan bir tatil köyü ya da pansiyon ise bunun kararını bence kendisi verir.

Ortak kullanım sayacindan olabileceği gibi, her bungalov kendi yerini kendi besleyebilir. Elektriksel olarak bir sıkıntı yok. Tercih meselesidir. Herkes kendi tükettiği kadar ödesin diye ,her bungalov kendi havuzunu besleyebilir.

1 site içinde 10 tane bungalov var.
Herbirinin önünde 7'ye 3 metre genişliğinde havuz var.
Bu havuzların aydınlatması ve sirkülasyon motorunun enerjisi nereden gelmeli?

Her bungalov kendi havuzunu ( aydınlatma + sirkülasyon motoru vs . varsa ) beslemeli .
Havuz için ortak cihaz yoksa .
Havuz ısıtma ?

Su tesisatı ( havuz doldurma vs .) ortaklık durumu durumu ?

Ortaklık her zaman sorun yaratır .

Burada önemli olan başvuruda ( ortak ,bireysel ) enerji dağıtım firmasının onayı .

HVAC - Havuz suyu ısıtma eşanjör Hesabı + Havuz Nem Alma Santral Hesabı

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri