1 yıl kpss ye çalışsam sonrasında özelde iş bulabilir miyim?

cf4860

Üye
güzel insanlar sorum başlıkta ama biraz daha ayrıntılandıracak olursak; topu topu 10 ay kadar tecrübem var askerliğimi yaptım ve geldim , şimdi ise iş bulamadım ve aklım kpss ye kaydı. Sorum şu ben 1 yıl kpss çalışsam toplamda 1buçuk yıl kadar işsiz kalmış olacağım ve bu durum sonradan bana iş bulma da çok zorluk çıkartır mı? Tecrübeli olanlardan istirham ediyorum lütfen

Hem çalışıp hem sınava hazırlansan daha isabetli olur. Bu dışarıdan gelecek (oğlunuz ne yapıyor , işsiz mi gibi, vb. ) baskıyı kırmak içindir.

İşe girmeyip çalışsan da şahsi fikrim çok büyük kayıpta olmaz.

Hem çalışıp hem sınava hazırlansan daha isabetli olur. Bu dışarıdan gelecek (oğlunuz ne yapıyor , işsiz mi gibi, vb. ) baskıyı kırmak içindir.

İşe girmeyip çalışsan da şahsi fikrim çok büyük kayıpta olmaz.
Bu dışarıdan gelen baskılara da hastayım , iş bulursun evlenmiyor mu daha , evlenirsin torun vermiyor mu daha , ortalıkta görünmezsin fazla boşanmışlar mı acaba . Başkalarının işine burnunu sokmaktan kendi işine vakit ayırmayan insanlarız malesef.

Bizim toplumun özelliği budur. Bu baskıların altında ise iyilikten daha çok kötü niyetten beslendiği bilmek daha koyar.

Rıskı veren Allah umudunu inancını kaybetme, ikisini bir arada götür zor olacak ama unutmaki zorlugun ardı aydınlık

konuyu temmuzda açmıştım ve şu an kpss çalışıyorum inşallah hayırlısı olur işle birlikte yürütme fikrini bende düşündüm fakat iş bulamadım, bulunduğum şehirde alanımda iş bulmak çok zor. İnşallah hayırlısı olur. Umarım bu giriştiğim sınav süreci bana ilerde zorluk çıkarmaz

konuyu temmuzda açmıştım ve şu an kpss çalışıyorum inşallah hayırlısı olur işle birlikte yürütme fikrini bende düşündüm fakat iş bulamadım, bulunduğum şehirde alanımda iş bulmak çok zor. İnşallah hayırlısı olur. Umarım bu giriştiğim sınav süreci bana ilerde zorluk çıkarmaz
İş bul sen bazı kurumlar tecrübe istiyor bölümün ile ilgili meslekte uğraş ssk yatsın çalışmialik isterlerse ssk dökümünü götürürsün

Mesela hangi kurumlar ne gibi tecrübe istiyor ? Artık yds isteyenlerde çoğalcak galiba ?

kpss çalıştığına göre "gelirim az olsun, işim garanti olsun" diyenlerdensin. özelde iş baktığına göre "işimde olabildiğim kadar iyi olmak istiyorum ve ortalamadan daha fazla gelir istiyorum" diyenlerdensin. Ama ikisi birden olmaz, birisini seçmen lazım ve ona göre bir plan yapman lazım.

Devlet işi konusunda birşey diyeyem, ama özeli seçersen, bedavaya da çalışsan alanınla ilgili bir yere hemen gir çalış, teknik kitap ve video anlayacak kadar ingilizce öğren.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri