1 sensör ile 3 valfi sıra ile çektirmek istiyorum nasıl yaparım

Arkadaşlar 1 sensör ile sırayla 3 valf çektirmek istiyorum. Sensör gördüğünde 1. Valf çekicek sensör 2. Kez gördüğünde 1.valf bırakıp 2.valfi çektiricek 3.kez gördüğünde ise 3. Valfin çekmesini istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz yapamadım. :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ne ile kontrol etmek istiyorsunuz. Yapmak istediğiniz işlem akıllı röle, plc, arduino veya röleler ile yapılabilir.

Abi kumanda devresi olarak yapmam lazım ama tecrübem fazla olmadığı için yapamadım

Yapmak istediğiniz proje ödev değilse akıllı röle vb. yapmak daha uygun olur. Ekte röleler ile yapılmış şema var.

Ekli dosyalar

• IMG_20210101_143523.jpg
    IMG_20210101_143523.jpg
    455.9 KB · Görüntüleme: 82
Arkadaşlar 1 sensör ile sırayla 3 valf çektirmek istiyorum. Sensör gördüğünde 1. Valf çekicek sensör 2. Kez gördüğünde 1.valf bırakıp 2.valfi çektiricek 3.kez gördüğünde ise 3. Valfin çekmesini istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz yapamadım. :)

Sayın @i.tandogan'ın yöntemine 2 ci alternatif.

1sensor_3valf.jpg

Son düzenleme:
Soruyu tersten sorarsak, 3 sensör ile tek lamba çalıştırmak istersek nasıl bir bağlantı şeması oluşturulmalıdır. Ortada tek bir lamba var, 3 farklı giriş var.. hangi girşten girilirse girilsin ortadaki lamba yanacak...

Soruyu tersten sorarsak, 3 sensör ile tek lamba çalıştırmak istersek nasıl bir bağlantı şeması oluşturulmalıdır. Ortada tek bir lamba var, 3 farklı giriş var.. hangi girşten girilirse girilsin ortadaki lamba yanacak...

Ekli dosyalar

• 3s1l.pdf
    315.3 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri