1 Km Uzunluğunda Göletin Aydınlatması Hakkında

Toplam uzunluğu 3,5 km olan tam dairesel olmayan göleti aydınlatmak istiyorum.Ölçüler yaklaşık şöyle 1 km uzunluk ve en 400m civarı ben bu 1 km uzunluğu projektör ile ortalama (5-6 direk)ve direklerde 2 adet projektör ile aydınlatmak istiyorum. 2 adet projektörden 1 incisi 1000w civarı yakın kıyıyı aydınlatırken 2. cisi 2500-3000w civarıda uzun kıyıyaya baktırarak aydınlatmak istiyorum proje bu.Fakat ana besleme için; alanda tedaş hattı vs yok yaklaşık 1000m civarında sadece 380v alacağım yer var sadece bu 380v kıyıya nasıl getirebilirim gerilim düşümü olmadan kıyıya yakın direk tipi trafo koysam olur mu 380V/380V direk tipi trafo varmıdır.Bu iş nasıl çözülür.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aydınlatıcan yer piknik alanımı palık ciftligimi.ne yin aydınlatmasını yapıcaksınız.alminal yer altı kablosu kullana bilirsin ve aydınlatmaları da led baglayabilirsin akım düşer mesela 2000w ceken bir helojon led takarsan 210 wat cekiyor.ve lensli kullanırsa acı çogalıyor ben bu modelden kullandım PL210 LED PROJEKTR- Elisolar solar sistemdede calısıyor.gerilim düşümü yaşamazsın tabiki sadece aydınlatmada calısıcaksa.

Aydınlatılacak yer bir fabrikanın atık barajı valilik sadece bölgede görüldüğünde baraj izlenimi verecek bir aydınlatma istiyor.Aydınlatılacak yer 1km boyunda ve 0,2 km eninde dikdörtegene yakın bölge.Yakın civarda hiç 34,5 Kv hat yok sadece baraja 500metre yakınlarda 380V var buda fabrikanın 6,3 Kv/0,4 V dağıtım trafosundan alınabilir trafo tesisi kurmak istemiyorum basit bir aydınlatma için yük ayırıcı. havai hat, direk tipi trafo seksiyoner vs maliyet çok artıyor.En optimum maliyete nasıl çözebilirim teşekkürler.

merhaba ,bu tip yerlerde en ekonomik çözüm solar aydınlama olur. trafı hat tesis maliyeti ve Bakım gideri yoktur. istedğim bölgelere led projektörler aydınlatma yapabilirsin 1 direk komple set olarak 1500 tl civarında maliyetin olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri