ŞARJLI MATKAP MOTORUNDAN ELEKTRİK ÜRETME how to make free energy

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bunun neresi bedava enerji mantıklı makul anlaşılış şeyler paylaşalım lütfen, bu konu defalarca deşildi, paylaşıldı, tartışıldı. olası ve bilgilendirici her türlü paylaşımı takdir ederim ama lüzumsuz vebilgi kirliğine karşıyım....

how to make free energy​

@mertkanarya , dc, step, asenkron motorların ürettiğini bilmeyen kaldı mı içimizde ? bilmeyenler de otursunlar ve araştırsınlar. yapmış olmak için paylaşım yapmak bana biraz ters kusuruma bakma (alternatörlerden ve alternatör dinamolardan bahsetmiyorum bile)

Rüzgar veya su ile döndürüp elektrik üretmeye çalışma

Rüzgar veya su ile döndürüp elektrik üretmeye çalışma
doğru ama stabil değil, varsayalım bir dc motor 12 volt olsun ve 1000 devirde sağa çalışsın, aynı motoru sol devirde 1000 devirde çalıştırırsan 12 volt elektrik üretebilir misin? hayır neden çünkü o motor olarak tasarlanmış alternatör (üreteç) olarak değil. 1500 devirde döndürdün 12 volt aldın varsayalım tükettiği kadar amper verecek mi? hayır çünkü alternatör değil. bu işleri bilenler ne demek istediğimi gayet iyi anlarlar. bu projeleri ben ilkokul öğrencilerine dönem ödevi olarak yapıp veriyordum.. sanırım muhalefet nedenini anladınız.

videonun sonunda söylediklerimi dinleseydin yazmak zorunda kalmazdın bu cümleyi

Sayın @mertkanarya

Başlık "free energy" diyor ingilizce. Bunu okuyan ne düşünür sizce?

Ayrıca dinamoyu su yada elektrikle çevirincede o "free enerji" olmuyor.ona "Yenilenebilir enerji" diyorlar.

Ha başlığı daha çok görüntüleme için attıysan ona da bir şey diyemem ama sayın @paskomya haklı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri