İnveter klima diş ünitesi duruyor

Ustalar merhaba 2 ay önce samsung 18 lik klima aldım 27 mt oda sorun şu klima iç sıcaklık istenilen dereceye geldiginde dış ünite duruyor 4 dk kadar bekliyor sonra 4 dk kadar felan çalısıp tekrar duduyor ısıtma ve sogutma hep bu şekilde servis cagırdım ama sorun yok denildi inverter motor bu deviri düşürüp devam etmesi gerekiyor bildigim kadar bu konu can sıkıyor gerçekten bilen ustalar destek lütfen klimayı satma noktasına geldim şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
18000 btu klima 27 m2 alana biraz buyuk gibi. Kac derecede calistirdiginizi bilmiyorum. Su an mevsim gecisi dis hava sicakligi ve ortam sicakliklarinizi bilmyorum ama cihaz buyuk oldugu icin maksimum yada ara kapasiteye denk gelmedigi icin cihaz minimum kapasitenin de altina inmeye calisip otomatik yapiyor diye dusunuyorum.

Dis hava kac derece klima hangi modda ve set sicakligi kac derece acaba?

Birde odanin en boy belirtilen bir kroki cizebilir misiniz? Klima nereye monteli. Acaba attigi hava hemen geri by pass mi ediyor?

Oda 8 mt uzunlugunda 4 metre genişliginde uzun olan duvarın en köse tarafına monte edildi sıcaklık genelde 26 27 derecede çalısıyor kumanda ayarı bu biraz buyuk servis de aynı seyı söyledi erken ısıtıyor heralde klıma kanatları karşiya dogru da yaptım aşşagıya dogru da yaptım mod olarak ısıt modu var sadece ne yaptıysam dur kalkı önleyemedim

Klima pozizsoyu bu

Ekli dosyalar

• 15416600093423262892269385200512.jpg
    15416600093423262892269385200512.jpg
    180.4 KB · Görüntüleme: 78
Gorup olcemedigim icin sadece sizden aldigim bilgilere gore cihaz otomatik yapiyor.

Cihaz hemen otlmatik yapmmasi icin ve ince uzun oda oldugundan ic unite fan ayarini en yuksek hiza aliniz. Birde oyle deneyiniz.

Birde dur kalk konusu dis hava sicakligi dustukce calisma suresi uzayacaktir. Durma sureside kısalacaktır.

Bence acele etmeyin havalarin sogumasini bekleyin cihazın calismasi degisecek diye dusunuyorum.

Çok tesekür ederim bilgileriniz cok degerli sagolun son bi sorum olacak bu sekilde dur kalk yapıyor inverter özelligi iptal mi oluyor yoksa fark etmeden gene fazla mi tüketim yapıyor özellik çelişiyor mu yada dar karsılıklı duvardan söküp uzun tarafa mı taksam klimayı sizce faydası olur mu

Son düzenleme:
Klima 4 metreye ufluyor ise cihaz ufledigi havayi kisa devre dondurup erken otomatik yapiyor olabilir.

Normal kosullarda klimaniz 4 mt olan duvara montelenip 8 metreye uflemesi gerekiyordu.

Klimaniz 8 metrelik duvara monteli ve 4 metreye ufluyor ve tam resimdeki gibi köşeye monteli ise montaj hatali diyebilirim. Klimaniz yanlis montaj edilmis. Bu sekilde odayi verimli isitip sogutamazsiniz.

İki kere servis çagırdım neler neler söyledi fakat ikna edemedi sizin bilgileriniz tatmin etti şimdi ilk iş olaras 4 metrelik duvara monataj yaptırıp 8 metreye üflemesini saglıycam cok cok tesekkür ederim aksam rahat bi uyku çekicem sayenizde allah razı olsun siz ve sizin gibilerden

Allah sizdende razi olsun. 4 mt lik duvarda imkan var ise duvari ortalayip monte edebilirseniz cok iyi olur.

Iyi aksamlar.

Allah sizdende razi olsun. 4 mt lik duvarda imkan var ise duvari ortalayip monte edebilirseniz cok iyi olur.

Iyi aksamlar.
İmkan var ama 8 mt lik duvara koyup odayı uzak tutup tam karşiya aldım mı daha verimli olacagını düşünüyorum suam inverter özeligi bi işe yaramiyor uzak olursa daha uzun çalişip çok daha az dır kalk yapacagı kesin gibi sizin sayenizde bunu fark ettim montaj yapmayı düşündügüm yerin fotosunu çekip yüklerim sizin de onayınızla hareket ederim artık servis olarak sizin fikirleriniz geçerlidir benim için

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri